“Bu ülkede kötülüklerin hesabı sorulmuyor!”

Çanakkale Belediyesi Temmuz ayı meclis oturumu, dün saat 18.00’da, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan başkanlığında gerçekleştirildi. Gündeme dair konuların ele alındığı oturumda Başkan Gökhan, tutuklu kimsenin kalmadığı Ergenekon Davası hakkında sert ifadelere yer verdi. Başkan Gökhan, “Yargılanan herkes hakkında berat kararı verildi ama sevinemiyoruz bile! O yiten canları nasıl telafi edebiliriz? Buna sebep olan insanların hepsi FETÖ’cü çıktı ve Türkiye’den kaçtılar. Şimdi de acaba FETÖ’yü temizleyebilir miyiz, diye debelenip duruyoruz. Çünkü bu ülkede kötülüklerin hesabı sorulmuyor!” şeklinde konuştu.

Çanakkale Belediyesi’nin Temmuz Ayı Meclis Oturumu, dün belediye binasında gerçekleştirildi. Saat 18.00’da, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan başkanlığında düzenlenen oturumda gündeme dair pek çok konu ele alındı.

“Troia Festivali iptal, eğlenmeye yüzümüz yok!”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Ülgür Gökhan, sözüne 16 Ağustos’ta düzenlenmesi planlanan 56’ıncı Uluslararası Troia Festivali’nin ekonomik gerekçelerle iptal olduğunu açıklayarak başladı. Gökhan, “Ekonomik zorluklar belediyemizi de etkiliyor. Çünkü iller bankasından gelen payda düşüş var. Devletin vergi gelirlerinde azalma söz konusu. Esnafın ve vatandaşın sıkıntıya düşmesi sebebiyle ödemelerde sıkıntı yaşanıyor. Belediyenin kasasına giren paralarda da düşüş var. Bizler de bu yüzden festival için kullanılacak 1 buçuk milyon hatta üzeri olabilecek bir parayı, bu yıl harcamama kararı aldık. Vatandaş zor durumdayken, ekonomi zor durumdayken bir festivalle bu kentte eğlenmeye yüzümüz yok, diye düşünüyoruz. Bu kaynakları daha verimli yerler için kullanmak istiyoruz” dedi.

“Beraat kararına sevinemiyoruz bile!”

Başkan Ülgür Gökhan, sözlerini tutuklunun kalmadığı Ergenekon davasına değinerek sürdürdü. Gökhan, şu sözlere yer verdi: “Bu ülkede kötülüklerin hesabı sorulmuyor. Geçtiğimiz günlerde Ergenekon davasından yargılanan herkes hakkında beraat kararı verildi ama sevinemiyoruz, o yiten canları nasıl telafi edebiliriz? Buna sebep olan insanlar Türkiye’den kaçtılar. Kahraman ilan edilen, altına zırhlı araç verilen Savcı Zekeriya Öz kaçtı. Biz yıllarca söyledik, bunlar FETÖ’cü diye! Ki benim de başıma geldi, bana dava açan o hakimler, savcılar da FETÖ’cü çıktı. En son rezillik ise Adil Öksüz kaçtı. Şimdi FETÖ’yü acaba temizleyebilir miyiz diye debelenip duruyoruz. İnşallah yapanın yanına kâr kalmaz!” şeklinde konuştu.

“Ak Partili LGBTİ bireyler olduğunu da biliyoruz”

Ülgür Gökhan, LGBTİ bireylerle ilgili Çanakkale Belediyesi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşıma gelen tepkiler için ise şu ifadelere yer verdi: “Biz, Onur Haftası sebebiyle belediyenin hesabından bir paylaşım yaptık. Ama troller kaşıdı ve durum spekülatif hale geldi. Oysa biz CHP belediyeleri olaraj evrensel, eşitlikçi barış açısı ile ortak paylaşımlar içinde olmayı önemsiyoruz. Biz dinleri, dilleri ve mezhepleri nedeniyle ayrımcılığa uğrayan tüm insanların yanındayız. Bu insanlık görevidir. Ve eşcinsel yönelimler de insanlık tarihi kadar eskidir. Birbirimizin yaşam tarzına ve seçimlerine saygı duymaktan başka yol yoktur. Asıl tepki göstermemiz gereken, çocuklara tecavüz eden, kız çocuklar ile evlenmeyi doğru bulanlar hastalıklı zihinlerdir. Bununla birlikte sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yılar evvel katıldığı Genç Bakış’ta, eşcinsellerin de yasal güvenceye alınması şart, demiştir. Buna keza AK Parti LGBTİ gibi oluşumların da olduğunu biliyoruz. Sayın Emine Erdoğan’ın Bülent Ersoy’un dahil olduğu iftar programları düzenlediğini biliyoruz. Hatta Osmanlı’da yaşanan birtakım bu tip olayların da bilincindeyiz. Bizim kimsenin cinsel tercihini özendirmek gibi bir derdimiz yok. Bize düşen sadece saygı duymaktır.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com