Türkiye Şampiyonası’ndan başarıyla döndüler

Ankara’da düzenlenen Yıldızlar Tekvando Türkiye Şampiyonası’nda Çanakkale’yi temsil eden sporcular, elde ettikleri başarılı sonuçlarla Milli Takım için en güçlü adaylar arasındaki yerlerini aldılar.

Türkiye Tekvando Federasyonu’nun 2019 yılı Faaliyet Programında yer alan Yıldızlar Tekvando Türkiye Şampiyonası 25-30 Haziran 2019 tarihleri arasında Ankara’da yapıldı. 74 ilden 2890 sporcunun iştirak ettiği şampiyona ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Çanakkale Tekvando İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Hasan Altunışık  “ Yıldızlar Türkiye Şampiyonası sonuçlarına göre Dünya ve Avrupa şampiyonalarına kota verileceği için İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropol şehirlerden sporcu katılımı çok daha fazla oldu. Zorlu müsabakalar yaşandı, sporcular kıyasıya mücadele verdiler. Çanakkaleli sporcularımız tüm hünerlerini ortaya koyarak şampiyon olmak için adeta savaştılar. Mükemmel maçlar ortaya koyan sporcularımız seyredenlerin beğenisini kazandı. 33 kg’da yarışan sporcularımızdan İrem Dinç ilk günde tatemiye çıktı. Kararlı ve azimli olan sporcumuz İrem bir kısmı nakavt olmak kaydıyla beş maç alarak Türkiye üçüncüsü olurken, 45 kg da yarışan yıldız sporcumuz İbrahim Buğra Duman harika maçlar yaparak çoğu maçlarını nakavtla alan sporcumuz bu zorlu yolda altı maç alarak yarı finale çıktı. Yarı final maçını altın vuruş diye adlandırılan skorla yenilerek sporcumuz Türkiye Üçüncülüğünü almayı başardı.

Şampiyonaya katılan diğer sporcularımızdan Zeynep Gonca Erdoğan ve Ahmet Erdal ilk sekize girerek 8-9 Temmuz tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan milli takım seçmesine katılacaklar. Sporcularımızın yapılacak olan bu seçme şampiyonasında birinci olması durumunda 7-10 Ağustos 2019 tarihleri arasında Özbekistan’da yapılacak olan Dünya Tekvando Şampiyonasına katılacaklar. Sporcularımız milli takım seçmesinde birinci olarak Dünya şampiyonasına katılma hakkı kazanmalarını temenni ediyorum. Çok iyi çalışarak bilgi ve becerilerini geliştirerek tekniklerini en üst düzeye çıkartmışlardır. Sporcularımıza güveniyor bunu da başaracaklarına inanıyorum ve şimdiden başarılar diliyorum.”WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com