Bir ilçe ayakta!

Bozcaada sakinlerinden 31 yaşındaki Ramazan Öksüz, önceki gece geç saatlerde bir bar önünde dövülerek öldürüldü. Olaya karıştığı iddia edilen 11 kişi Bozcaada Emniyeti tarafından gözaltına alındı. Öksüz’ün hayatını kaybettiği olayın ardından Bozcaada’da uzun süreli gerginlik yaşandı. Çevik kuvvet ekiplerinin sevk edildiği adada tepkiler güçlükle bastırılırken, Öksüz’ün cenazesi dün öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

Çanakkale’de son günlerine artı arda gelen ölüm haberlerine, dün bir yenisi daha eklendi. Turizm cenneti Bozcaada’da işlenen korkunç cinayetle ilgili edinilen bilgiye göre, olay önceki gece saat 03.30 sularında Arka Deniz mevkiinde, Bianca isimli barın önünde meydana geldi. Ada dışından geldikleri tespit edilen ve henüz kimlikleri tam olarak netleşmeyen 4 kişi, tartışmaya başladıkları Ramazan Öksüz isimli 31 yaşındaki bir vatandaşı darp etmeye başladı. Olayı gören vatandaşlar ise durumu polise ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Yaşama döndürülemedi

112 ekipleri olay mahalline geldiklerinde, yerde kanlar içinde darp edilmiş halde bulunan Ramazan Öksüz’ün kalbi durmuştu. Fakat uzun süre yapılan kalp masajına rağmen hayata döndürülemeyen Öksüz, yaşamını yitirdi.

Savcı ve çevik kuvvet Ada’da

Edinilen bilgiye göre olaya karıştığı tespit edilen 4 kişi ise Bozcaada Emniyeti tarafından tutuklandı. Sabah saatlerinde Ada’ya gelen savcı cinayetle ilgili incelemelerde bulunurken bölgeye çok sayıda çevik kuvvet ekibi intikal ettirildiği öğrenildi.

Kaymakamlık alarm verdi

Öte yandan korkunç olayın ardından Bozcaada Kaymakamı İbrahim Gültekin’in talimatıyla Bianca isimli barın kapatıldığı öğrenildi. Gültekin, siyasi partilerin üst düzey yöneticileri ve belediye meclis üyelerini de acil olarak toplantıya çağırdı. Toplantı neticesinde bundan böyle adada gece yarısından sonra alkol satışının yasaklanması, saat 01.00 gibi restoran ve bar gibi işletmelerin kapatılması, ada dışından gelerek adada iş yapmak isteyenlerin Bozcaada halkından ve kabul görmüş bir kişiyle ortak olması zorunluluğu gibi kararlar alındı.

Bozcaada ayakta!

Ramazan Öksüz isimli 31 yaşındaki vatandaşın biri Çanakkale’de bir işletme sahibinin oğlu, biri yine bir Çanakkale’de bir belde belediyesinin çalışanı, bir diğeri ise daha önce Bozcaada’da bir işletme için açılan ihaleyi kazanan bir kişi olmak üzere tarafından dövülerek öldürülmesinin ardından Bozcaada’da sular durulmuyor. Cinayet zanlılarının Bozcaada Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan sorgulamalarının ardından Çanakkale’ye sevk edileceği esnada, Bozcaada halkı ayaklandı. Çok sayıda vatandaş, feribot iskelesi önüne gelerek zanlılara saldırmak istedi. Araya giren çevik kuvvet ekipleri olayları güçlükle bastırdı.

Esra Çanlı-Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com