Belediye’nin LGBTİ paylaşımına Turan’dan tepki!

2 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

LGBTİ Onur Haftası sebebiyle Çanakkale Belediyesi’nin Twitter üzerinde yaptığı “Bugün, yarın ve her zaman sevgi kazanacak!” paylaşımını, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Çanakkale içinde vurdular beni” yazarak retweet yapınca sosyal medya karıştı.

Cinsel tercihi farklı bireyler tarafından kutlanan LGBTİ onur haftası sebebiyle, Çanakkale Belediyesi bazı kesimin takdirimi bazısının ise tepkisini çeken bir paylaşım yaptı. Twitter üzerinden yapılan paylaşımda Turgut Uyar’ın “Aşkım da değişebilir gerçeklerim de…” sözüne yer verilerek LGBTİ renklerinin bulunduğu fotoğrafın altına “Bugün, yarın ve her zaman sevgi kazanacak” notu düşüldü.

Kimi tepki gösterdi kimi hak verdi

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ise Çanakkale Türküsü’nde geçen “Çanakkale içinde vurdular beni…” sözünü alıntılayarak Belediye’nin tweetini kendi sayfasında paylaştı. Turan, gönderisine türkünün bulunduğu videoyu da ekledi.

Turan’ın bu paylaşımının ardından ise Twitter’da pek çok kullanıcı Bülent Turan’ı destekler tweetler atarak LGBTİ bireylerin meşrulaştırmasına karşı çıktı. Bazı paylaşımlarda ise Turan’a tepki vardı. İşte onlardan bazıları:

Esra Çanlı


Bu haber 30/06/2019, Pazar günü yayınlandı, 223 defa görüntülendi
*