Koro Festivali için geri sayım başladı

Çanakkale Uluslararası Koro Festivali 2 Temmuz’da başlayacak.

Çanakkale Belediyesi ana sponsorluğunda düzenlenecek olan Koro Festivali’nin bu sene beşincisi düzenlenecek. Çanakkale Uluslararası Koro Festivali 2 Temmuz’da başlayacak olurken, festivale yerli ve yabancı bin 500 konuğun katılması bekleniyor.

Bu sene, “Çokça Ses, Çokça Biz” sloganıyla duyurulan ve Türkiye başta olmak üzere KKTC, Bulgaristan, Sırbistan, Yunanistan, Makedonya, Moldova, Polonya, Macaristan, Romanya ve Ukrayna’dan toplam 44 koronun katılacağı festival kapsamında ayrıca ilk kez akademik bir yarışma da düzenlenecek. Ülkenin en büyük koro festivali unvanını taşıyan etkinliklerde, dünya koro müziği alanında uzman, yabancı ve yerli jüri üyeleri, akademisyenler ve koro şefleri de yer alacak.

Kültür ve sanat etkinliklerine büyük önem veren Çanakkale Belediyesinin de ana sponsor olduğu, Koro Şefi ve Akademisyen Mete Gökçe’nin Genel Sanat Yönetmeni olarak yer aldığı festival, 2 Temmuz 2019 Salı günü ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezi’nde saat 20.00’de düzenlenecek olan açılış töreni ile başlayacak. 3 Temmuz 2019 Çarşamba günü itibariyle koro performanslarının başlayacağı festival kapsamında hem salon hem de sokak konserleri gerçekleşecek. Seminerlerin de düzenleneceği festivalde ayrıca 5 Temmuz 2019 Cuma günü korolar arası çeşitli kategorilerde yarışma düzenlenecek. Festival, 6 Temmuz 2019 Cumartesi günü ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezi’nde saat 20.00’de düzenlenecek olan ödül ve kapanış töreni ile son bulacak.

Dünyanın farklı milletlerinin oluşturacağı koroların birbirinden farklı eserler sunacağı Koro Festivali kentte merakla beklenir oldu. İÇDAŞ Kongre Merkezi festivale ev sahipliği yapacak olurken, Çanakkale Troia Festivali’nden önce geniş kapsamlı bir festivalle yaz festivallerine başlayacak.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com