O, Tıp Fakültesi’nin Birincisi

0, altı yıllı eğitim sürecini başarı ile tamamlayan bir fakülte birincisi. O, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin dönem birincisi… Tıp Fakültesi’ni gururla ve birincilikle tamamlayan Nazlıcan Saltık, yapmış olduğu konuşmasında, “Yaşadığımız eksiklere ve zorluklara rağmen, insan hayatına dokunmanın ne denli önemli olduğunu burada öğrenmiş olduk” vurgusunda bulundu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi 7. Dönem mezunlarını geçtiğimiz gün düzenlenen törenle uğurladı. Mezunlar arasında bir kişi vardı ki, o Tıp Fakültesi’nin birincisiydi. Fakülteyi birincilikle bitiren Nazlıcan Saltık, kürsüde yapmış olduğu konuşmasında hem duygulandırdı hem gülümsetti.

“Çanakkale’yi herkes gibi çok sevdim”

Tıp Fakültesi Dönem Birincisi Nazlıcan Saltık, “Sevgili ailelerimiz, bu yolda hep bizlerle yürüdünüz. Başta sevgili anneme ve babama bugün sizlerin günü demek istiyorum. İyi ki varsınız, iyi yanımızdasınız. Fakülteye geldiğim ilk gün ne kadar heyecanlıysam şimdi de o kadar heyecanlıyım. Tıp Fakültesi’ni kazandığımı öğrenince ilk defa geldiğim Çanakkale’yi herkes gibi çok sevdim.

“Eksiklerimizin olmadığını söylemek gerçekçi olmaz”

2007 yılında kendi binasında eğitim vermeye başlayan, ÇOMÜ tıp Fakültesi’nde altı yılı geride bıraktık. Temel tıp eğitimi aldığımız yıllarda eksiklerimizin olmadığını söylemek gerçekçi olmaz. Daha fazla makete ve daha fazla kadavraya ihtiyaç duyduk. Sayımız çok fazla olduğu için sınıfların fiziki koşulları bizim için yeterli değildi. Umarım ki ilerleyen yıllarda Tıp Fakültelerinde kontenjanlar belirlenirken, fakültelerin fiziki koşulları göz önünde bulundurulur.

“Tüm hocalarıma şükranlarımızı sunuyorum”

Arkadaşlarım ve kendi adıma, bizi yetiştiren ve yetiştirmek için gayrette bulunan, bize bu mesleği sevdiren tüm hocalarıma şükranlarımı sunuyorum.

“Dekan hocamızdan bahsetmezsek olmaz”

Dekan hocamızdan bahsetmezsek olmaz. Sevgili Tamer hoca benim bu fakültede gördüğüm en örenci dostu ve eğitimi ön planda tutan bir dekandır. Çoğumuz kendisi göreve geldikten ve yaptıklarını gördükten sonra keşke daha erken göreve gelseydi dedik. Yıllar sonra geriye dönüp baktığımızda fakültenizden gururla bahsedeceğimize inanıyorum.

“Zorluklara rağmen, insan hayatına dokunmayı öğrendik”

Yaşadığımız zorlukların dışında, ekip halinde çalışmanın güzelliğini, insanları hayata döndürmenin nasıl bir his olduğunu ve insan hayatına dokunmanın mükemmelliğini unutulmayacak bir biçimde öğrenmiş olduk” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com