“Morfoloji binası en acil ihtiyaçtır!”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni’nde konuşan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Tamer Demir, ÇOMÜ’nün bir an önce Morfoloji binası edinmesi gerektiğini kamuoyu ile paylaştı. Dekan Demir, Morfoloji binası en acil ihtiyaçtır vurgusunda bulundu.

ÇOMÜ Tıp Fakültesi mezuniyet töreni, dün saat 10.00’da İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Gerçekleşen törende kürsüye çıkan ve konuşmada bulunan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tamer Demir, fakültenin en önemli ve acil ihtiyacını kamuoyu ile paylaştı.

Demir yapmış olduğu konuşmasında, “Fakültemizin fiziki şartlarında yapılacak iyileştirilmeler, revizyonlar, oldukça önemli olmakla birlikte, YÖK’ün belirlediği eğitim standartlarına uygun, eğitim ortamları için içinde amfilerin, toplantı ve seminer salonlarının, eğitim ve araştırma laboratuarlarının, özel departmanların, toplantı odalarının olduğu, yeni, modern, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne ve Tıp Fakültesi’ne yakışır bir Morfoloji binası en elzem, en acil ihtiyaçtır…

Bu proje fakültemiz tarafından Kalkınma Bakanlığı’na sunulmuş olup, en başta yer almasına rağmen, desteklenmemiş olması üzücüdür. Bu projenin hayata geçirilmesi en önemli beklentimizdir” dedi.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com