Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Hüseyin Akif Terzioğlu Ortaokulu, LGS sınavında Türkiye birincisi olan öğrencileri Zeynep Aydın ve Efe Berat Büyük için okulda bir kutlama düzenledi.

Liselere Giriş Sınavında Türkiye birincisi olan Zeynep Aydın ve Efe Berat Büyük için Hüseyin Akif Terzioğlu Ortaokulu’nda ödül töreni yapıldı.

Törende bir konuşma yapan Okul Müdürü Yıldırım Erdoğan “Hüseyin Akif Terzioğlu Ortaokulunda Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!” düsturuyla oluşturuşmuş bir başarı geleneğimiz var. Bu gelenek Türkiye Birincilerimiz Efe Berat Büyük ve Zeynep Aydın ile yücelerek sürecektir. 6 yıldır ilimiz Kepez beldesinde eğitim vermekte olan okulumuz ve öğretmenlerimiz geleceği inşa etmenin bilinciyle her öğrencinin kendini gerçekleştirebilmesi adına çalışmalarını planlı ve programlı devam ettirmektedir. Bu özverili çalışma ve birlik bilinci ile öğrenci-öğretmen-veli bağını doğru kuran okulumuz, bu sene de LGS başarılarıyla kendini ispatlamıştır.

İstanbul başta olma üzere birçok başarılı okullara ve Çanakkale Fen Lisesine %25 gibi bir oranla öğrencilerimiz yerleşmektedir. 2018-2019 Öğretim Yılında 2 Türkiye Birincisi ve %1’lik dilimde bulunan 11 öğrencimizle, akademik ve sosyal başarılarımızla Çanakkale’nin en gözde ve en başarılı ortaokulu olarak bir yılı daha bitirmenin haklı gururunu taşımaktayız.” dedi.

Nermin G. YıldızWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com