Güneşhan, “Esas işimiz bundan sonra başlıyor…”

CHP İl Başkanlığı tarafından, 23 Haziran’da İstanbul’da yapılan yerel seçimle ilgili, seçim sonucunu değerlendirme anlamında bir basın açıklaması yapıldı. Çanakkale’den 4 bin kişinin İstanbul’da oy kullandığını belirten İl Başkanı İsmet Güneşhan, “Biz, Çanakkale olarak İstanbul’a büyük destek sunduk” derken, “Her şeyin bundan sonra güzel olması gerekmektedir, esas işimiz bundan sonra başlıyor” vurgusunda bulundu.

CHP İl Başkanlığı tarafından, 23 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşen seçimin ardından basın açıklaması yapıldı. Saat 12.30’da İl Başkanlığı’nda yapılan açıklamaya, Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Kanber Koç, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan ve partililer katıldı.

Düzenlenen basın açıklamasında, Güneşhan İstanbul’da gerçekleşen seçime, Çanakkale İl ve İlçe örgütlerinin vermiş olduğu destekten bahsetti.

“Sadece İmamoğlu değil, tüm Türkiye kazandı…”

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, “23 Haziran Pazar günü İstanbul’da tekrarlanan bir seçimi hep beraber yaşadık. 31 Mart’ta, Mart’ın sonu bahar dedik, İstanbul’a da bahar geldi ama içlerine sindiremediler. 6 Mayıs YSK kararı ile seçimleri iptal ettiler. Oysa 31 Mart’ta İstanbullular iradelerini ortaya koymuşlardı. Dediğim gibi bunu içine sindiremeyen iktidar, yargının da aracılığıyla seçimi yeniden yaptı. Sadece Ekrem İmamoğlu, İstanbul için değil, Avrupa ve Dünya için önemli bir seçimdi.

“Gerekli dersler verilmiştir”

İstanbullu seçmenlerimiz kendilerine yapılan haksızlığı, iradelerinin yok sayılmasının cevabını Pazar günü verdiler. 31 Mart’ta oy farkı 13 bin 700 civarındaydı, bu seçimlerde 800 binin üzerinde oy farkı ile Ekrem İmamoğlu tekrar Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Gerekli dersler, gerekli yerlere verilmiştir.

“Kazanan özgürlük dili olmuştur”

31 Mart’ta yapılan seçimlerin sonuçları son derece temizdir, en ufak bir hile olmamıştır. Bunun sonucunda 23 Haziran’da seçmen cevabı güzel ve doğru bir şekilde vermiştir. 23 Haziran’da yapılan seçimler adil şekilde yapılmadı. Devletin tüm olanakları bir aday için kullanıldı. Sadece Binali Yıldırım gündemde tutuldu, onunla ilgili haberler yapıldı. Bu seçimin sonucunda sadece Ekrem İmamoğlu değil, tüm Türkiye kazanmıştır. 82 Milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bu seçimi kazanmıştır. Türkiye’de kazanan barış dili ve sevgi dili olmuştur. Kazanan özgürlük dili olmuştur. Kaybeden ise öfke dili olmuştur.

“Bu seçimler siyasallaşmış yargıya ders vermiştir”

Bu seçimler aynı zamanda siyasallaşmış yargıya ders vermiştir. Siyasal yargı halkın iradesini yok sayarak, 31 Mart seçimini iptal etmiştir. 16 Milyon vatandaş siyasal yargıya gerekli dersi vermiştir. Ayrı bir mesajda dünyaya verilmiştir. Bu mesajda açık bir biçimde, “Türkiye demokratik bir ülkedir” mesajı verilmiştir. Türkiye aile devleti olmayacaktır mesajı açık bir şekilde dünyaya iletilmiştir. Bu seçimler Türkiye için çok çok önemliydi.

“CHP İl örgütü olarak İstanbul’a destekler sunduk”

Biz CHP İl örgütü olarak bu sürece önemli destekler sunduk. 11 Belediye Başkanımızla İstanbul’un çeşitli semtlerinde kampanyalar sürdürdük. Çanakkale’deki ilçe, belde başkanlarımız aracılıyla, İstanbul’da oy kullanacak olan seçmenlerin ulaşımları sağlandı. Biz taşıma süresince hangi seçmenin kime oy vereceğini sormadık. Herkesi taşıdık, 4 binin üzerinde seçmen örgütlerimiz öncülüğünde taşındı…

“Bundan sonra her şeyin güzel olması gerekmektedir”

Esas işimiz bundan sonra başlamıştır. Bundan sonra her şeyin çok güzel olması gerekmektedir. Vatandaş artık bizden kavga, şiddet değil hizmet bekliyor. Ülkemiz bizim düşünemeyeceğiz kadar büyük sorunlarla yaşıyor. Dışarıda ve içeride yaşanan sorunlara halkımız çözüm bekliyor.”

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com