Yaz Bilim Kampı Başladı

Sihirli Dünyalara Açılan Kapılar ve Bilime Yolculuk isimli TÜBİTAK tarafından düzenlenen yaz bilim kampı başladı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Arzu Bayındır tarafından proje yürütücülüğü yapılan yaz bilim kampı başladı. Ortaokul 6. Sınıfa devam eden ve 7. sınıfa geçen öğrencileri kapsayan TÜBİTAK projesi Parion Otel’de başladı.

Proje, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi girişimi ile, Çanakkale Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Koleji, Manisa Soma Kaymakamlığı, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu, İstanbul Darüşşafaka Eğitim Kurumları ve Genelkurmay Personel Dairesi Başkanlığı tarafından desteklendi.

24 Haziran 13 Temmuz tarihleri arasında konaklamalı olarak, altışar günlük programlarla, üç dönem olarak proje devam edecek. Kampa seçme kriterleri doğrultusunda belirlenen 90 öğrenci katılacak.

Proje Yöneticisi Öğr. Gör. Arzu Bayındır, 2006 yılından bu yana 10. Kez gerçekleşen altı günlük harika bir kamp dönemine aynı heyecanla başladıklarını belirtti. Kamp programının içeriklerini yenileyerek, 7. Sınıfa geçmiş katılımcı öğrencilerin fen ve sosyal bilimler alanlarına yönelik, popüler bilimle tanıştıklarını, yaşamla iç içeliği tanımalarını, bilimin her yerde ve eğlenceli bir alan olduğu gerçeği ile bilimsel farkındalıklarını sağlayarak bilimin yaşamımız üzerine etkilerini ve bilimin yaşamımızı nasıl doğru yönlendirdiğini sezdirebilmenin amaçlandığı, her kamp döneminde proje ekibi olarak aynı heyecanı yaşadıklarını, her dönem kamp içeriklerinin yenilendiği ifade etti.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com