Kordon’da Tekvando Rüzgârı

Bahar Şenlikleri Açık Hava Tekvando Marmara Şampiyonası, Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’nda gerçekleştirildi. Kıyasıya mücadelelere sahne olan şampiyonaya vatandaşların da ilgisi büyük oldu.

Bahar Şenlikleri Açık Hava Tekvando Marmara Şampiyonası 22 Haziran 2019 Cumartesi günü akşamı Çağlar Kaynak Basketbol Sahasında yapıldı. Şampiyonaya katılan sporcuların Dünya, Avrupa ve uluslararası şampiyonalarda dereceler almış sporcular olması turnuvanın adeta Türkiye Şampiyonası havasında geçmesini sağladı. Katılımın yüksek olduğu turnuva ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Tekvando İl Temsilcisi Hasan Altunışık şunları söyledi:

“Bu şampiyona bizim ve tüm iller için çok önemli çünkü sporcularımız 25-30 Haziran 2019 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Yıldızlar Türkiye Şampiyonasına katılacaklar. Burada sporcularımız ile şampiyona öncesi hatalarını görme fırsatı bulduk. Düzenlediğimiz bu şampiyonada sporcuların başarılarını kanıtlamak için var güçleriyle ter döktüklerini gördük. Ben sporcularımızın sergiledikleri azim ve gayretli maçlarından dolayı Türkiye Şampiyonasında Çanakkale’mize şampiyonluklar kazandıracağımız inancındayım.  Ayrıca bu şampiyonayı kordon boyunda yapmamızın amacı tekvando sporunu Çanakkale halkımıza tanıtarak, tekvando sporunun kırıcı ve sokak kavgası için kullanılan bir spor branşı olmadığını göstermekti. Bu güzide sporu halkınıza tanıtıp sevdirmek amacındayız. Bunu da gerçekleştirdiğimiz inancındayım. Futbol maçlarında görmeye alışık olduğumuz seyirci kalabalığını yapmış olduğumuz bu şampiyonada gördük. Çanakkale halkımızın beğenisini kazanan bu şampiyonayı izleyenler de büyük bir görsel şölen olduğu kanısındaydılar.

İl Temsilcisi Altunışık şöyle devam etti: “Böylesi etkinliklerimiz Çanakkale Tekvandosu için çok önem arz etmektedir. Bu şampiyonaya Çanakkale’nin yanı sıra İstanbul ve Bursa illerinden 11 kulüp katıldı. Gece geç saatlere kadar süren bu şampiyonada 78 sporcu kıyasıya mücadeleler verdi. Başarı elde edebilmek için şampiyonaya katılan illerin ve kulüplerin sporcuları, tüm hünerlerini ortaya koydular.

Şampiyonada 6 birincilik, üç ikincilik ve üç üçüncülük alan Anafartalar Spor Kulübü, kulüpler bazında şampiyonanın birincisi olurken Çanakkale Ayazma Gençlik ve Spor Kulübü ikinciliği elde etmeyi başardı. Şampiyonamıza iştirak ederek centilmence maçlar yapan başta antrenörleri olmak üzere herkesi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com