Büyük seçim göçü

Pazar günü İstanbullular, Belediye Başkanlarını belirlemek üzere ikinci defa sandık başına gittiler. Sonucu tüm Türkiye tarafından merakla beklenen seçimde oy kullanmak üzere, Çanakkale’deki İstanbul seçmeni de Cumartesi günü yollara döküldüler. Deyim yerindeyse, Çanakkale’den İstanbul’a büyük seçim göçü yaşandı.

Ege, Akdeniz, Çanakkale kıyıları Pazar günü boş kaldı. Tatil için İstanbul’dan, Türkiye’nin farklı bölgelerine giden tatilciler, Cumartesi günü tası, tarağı toplayıp, soluğu İstanbul’da aldılar. İstanbul 31 Mart’ta gerçekleşen yerel seçimlerden sonra, Pazar günü ikinci defa seçime gitti. İstanbullular, Pazar günü sandıkların başında olurlarken, yalnız değillerdi. Çanakkale’de CHP ve Ak Parti İl Başkanlığı tarafından binlerce vatandaş, İstanbul’a gönderildi. İkametgahı İstanbul’da bulunan ve Çanakkale’de yaşayan, seçmenler Cumartesi günü İstanbul’a ulaştırıldılar.

CHP İl ve Merkez İlçe Başkanlıkları, Cumartesi günü sabah ve akşam otobüsler kaldırarak, seçmenlerin ulaşımlarını sağlarlarken, Ak Parti Çanakkale örgütü ise seçmenin otobüs biletlerini aldı. Siyasi partilerin, Çanakkale örgütleri, İstanbul seçimi için Çanakkale’de yürüttükleri seçim çalışmasının da böylelikle sonuna gelmiş oldular.

Ortaya çıkan tabloda İstanbul seçimleri sadece İstanbulluları değil, Türkiye’yi ilgilendiren bir mesele haline geldi. Çanakkalelilerin gözü kulağı, seçimin resmi sonucuna odaklandı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com