Belirsizliğin durağında belirsiz bekleyiş!

Ulaşım akışının ve bilgilendirmenin en verimli olması gereken yerde, yeni hastane durağında yaşanan bu ‘otobüs belirsizliği’ artık can sıkıcı hale geldi. Öyle ki bu durakta, ne gelecek otobüsle ilgili bilgilendirici ekranlar var ne de duraktan hangi otobüsün geçeceği ile ilgili en küçük bir ibare… Yolcuğun yönü ise tamamen ‘belirsiz!’

Çanakkale’de kent içindeki otobüs duraklarındaki aksaklıkların ardı arkası kesilmiyor. Fakat artık bazen öyle anlar geliyor ki, ‘bu kadar da olmaz!’ dedirtiyor. Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin önünde bulunan duraklarda, otobüs akışına dair hiçbir ibarenin yer almaması da bunlardan biri… Vatandaşlar, hastaneden sonra hangi yöne gideceklerini ancak otobüs şoförüne sorarak tayin edebiliyor. Çünkü durakta, ne hangi otobüsün geçeceğine dair bir yazı var ne de otobüsler için durak sayısını gösteren akıllı ekran!

Otobüs nerede ve kaç durak sonra gelecek, belli değil!

Böyle olunca da ortaya bir karmaşa çıkıyor. Kim hangi otobüse binecek, hangi otobüs kaç durak sonra hastane durağına gelecek, herkesin kafası karışıyor. Ve haliyle Çanakkale halkı, bu tip mağduriyetlerin yaşanmaması için yetkilerinin bu duruma bir an önce çözüm bulmasını istiyor.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com