ÇTSO Sinerji Toplantıları sürüyor

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak Çanakkale Çarşı Caddesi ve civarındaki, giyim, kuyumcu, ayakkabıcı ve ev tekstili sektöründe faaliyet gösteren esnaflardan oluşan 12 no’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde bir araya geldi.

ÇTSO’nun haberine göre Oda  Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Meslek grubu toplantısında, Yönetim Kurulu Üyeleri A.Semih Toprak, Berkin Karaca, Ersin Kahraman, 12 no’lu Meslek Komite Başkanı Mustafa Ali Uzkuç, Komite Üyeleri Mustafa Özcan, Orhan Dom, Recep Yılmaz, Timur Ay ile Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.

OTOPARK İSTİYORUZ! ÇARŞININ ULAŞILIR OLMASINI İSTİYORUZ!

Üyeler,  sosyal hayatlarını olduğu kadar ticari hayatlarını da etkileyen ve çözüm bekleyen en önemli sorunun otopark ve bunun beraberinde getirdiği trafik sorunu olduğunu, Sarıçay kenarındaki otoparkların da şehre yakışmadığını, ayrıca güvenliği olmadığını belirttiler.

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu toplantı ile ilgili açıklamasında: “ 21 Meslek Grubu üyelerimiz ile geleneksel hale getirdiğimiz Sinerji Toplantılarımız çok verimli geçiyor. Daha önce de bu toplantılarımızda ve komitelerimizde yaptığımız anketlerde  21 grupta da ilk sırada  otopark sorunu çıktı. Buna daha fazla duyarsız kalamayız. “En yaşanabilir şehir” ünvanımıza bu tablo yakışmıyor.  Kamu ya da Belediye bize yer göstermesi rol model oluruz, elimizi taşın altına koyarız ve Çanakkale’ye yakışır bir otopark yapma taahhüdünü veririz.” dedi.

YAT LİMANI VE KRUVAZİYER LİMAN İSTİYORUZ!

Meslek grubu toplantısına katılan üyeler; esnafı hareketlendirecek, ekonomik hayata katkısı en hızlı gerçekleşecek en etkili çalışmanın da Yat Limanı ve Kruvaziyer Liman olduğu konusunda görüş birliğine vararak Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yat Limanı ve Kruvaziyer Liman ile ilgili yaptığı proje ve somut çalışmalardan bir sonuca ulaşılamamasından çok üzüntü duyduklarını, paranın yanı sıra emeklerin boşa gitmesinin de bir nevi israf olduğunu  ifade ettiler.

Şehir merkezine arka arkaya yapılan AVM’lerden sonra rekabet gücü zayıflayan esnafın umudunun Kruvaziyer Liman olduğunu belirten üyeler bu isteklerini ısrarla vurguladılar

Üyeler ayrıca; alışveriş günleri yapılması, Efrad Okulu civarı düzenlenmesi, Aynalı Çarşı’nın bakım ihtiyacı,  şehir merkezinde geçici kurulan standlarda yapılan satışların haksız rekabet oluşturduğu , kuralına uygun olmayan satışlara yetkililerin izin vermemesi gerektiği konularında görüş alışverişinde bulundular.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com