ÇOMÜ birincisi duygulandırdı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi mezuniyet töreninde bölüm, fakülte ve okul birincisi olan Grafik Tasarım Bölümü mezunu Gülten Kocaman, yapmış olduğu konuşması ile tüm stadyumu duygulandırdı.

ÇOMÜ mezuniyet töreninde, kürsüye çıkan ÇOMÜ’yi birincilik ile bitiren ve üniversitenin birincisi olan, sadece üniversite birincisi olmakla kalmayıp, bölüm ve fakülte birincisi de olan Gülten Kocaman, kürsüde konuşma gerçekleştirdi.

“Bizler bir mevsimlik çiçek gibi okuldan geçip gideceğiz”

Kocaman yapmış olduğu konuşmasında, “Birlikte yola çıktığımız birbirinden değerli arkadaşlarım, en kıymetlilerimiz velilerimiz, 2018-2019 yılı mezuniyet törenimize hoş geldiniz. Bizler bir mevsimlik çiçek gibi okuldan geçip geçeceğiz. Başkalarının da geçtiği gibi… Ancak mevsim bitecek, bizler başka iklimlerde çiçek açmaya devam edeceğiz ve yeni çiçekler yetiştireceğiz. Voltaire’ın dediği gibi, bahçemizi hiç kurutmayacağız. Sulamaya, güzelleştirmeye devam edeceğiz. Asıl olan da bu değil mi?

“Gelecek hepimize mutluluk getirsin”

Güzel Sanatlar Fakültesi birincisi Grafik Tasarım Bölümü birincisi ve üniversitemizin birincisi olarak, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden birinci olarak mezun olduğum için çok büyük onur ve gurur içerisindeyim. Ancak bu birinciliğin arkasındaki tabloda doğduğum andan beri beni yalnız bırakmayan, her zaman, her yanlışımda ve her doğrumda, her kararımda benim yanımda olan, karşılık destek veren annem var. Bu birinciliğin arkasında maddi, manevi desteklerini esirgemeyen koca yürekli adamlar, babam ve abim var. Desteklerini esirgemeyen, beni yalnız bırakmayan arkadaşlarım, Çanakkale’deki ailem öğretmenlerim var. Bana emeği geçen güzel ailem ve bu güzel insanlar, hepinize çok teşekkür ederim. Sevgili sınıfım, yine tekrar bir araya gelebilir miyiz bilmiyorum. Bildiğim bir şey var, nerede olursak olalım birbirimizi asla unutmayacağız. Birbirimizin hüznü, sıkıntısı hepimizin olacak. Birimizin başarısı hepimizi gururlandıracak. Ülkemizin geleceğinde bizim de imzamız olacaktır ve eminim ki grafik tasarım bölümü bizlerin emekleriyle, çabalarıyla hak ettiği yere gelecektir. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, bu güzel ve onurlu günün asla unutulmamasını diliyorum. Gelecek hepimize mutluluk getirsin.

“Canım ailem iyi ki benim yanımdasınız”

Bu duygu ve düşüncelerle, beni bu kutsal vatan topraklarına, bu toprakların aziz milletine layık bir birey olarak yetişmemde emeği geçen aileme, öğretmenlerime, ecdadıma, tüm aziz şehitlerimize ve Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkürlerimi borç bilirim. Son olarak iyi ki varsınız ve benim yanımdasınız canım ailem, saygılarımla” dedi.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com