İcabet edecek mi?

İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantıları, Cuma Günü sona erdi. Son toplantıda komisyon raporları oybirliği ile kabul edilirken gündem dışı konuşmalarda CHP Grubu, GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu’yu bilgilendirme yapması için meclise davet etti.

Haziran ayı toplantılarının ilkinde, GESTAŞ’ın ve Çanakkale Belediyesi’nin yaptığı zamlar, AK Parti – CHP ve MHP Grupları arasında tartışma konusu olmuştu. İl Genel Meclis Üyelerinin isteğini son oturumda grubu adına yineleyen CHP Grup Başkanvekili Güneş Pehlivan, GESTAŞ Müdürü Volkan Uslu’yu brifing vermesi için meclise davet etti.

PEHLİVAN: “USLU’YU MİSAFİR ETMEK İSTERİZ”

Çanakkale İl Özel İdaresi’nin Gestaş A.Ş’deki yüzde 99.87 oranındaki hissesine yaptığı vurgu ile konuşmasına bağlayan Pehlivan, “Kendi aramızda da gündem olmuş olan bu konuyla ilgili şirketin mali tablosunu, personel yönetimini ve işletmeye dair bazı hususlarla ilgili genel bir bilgi sahibi olmak üzere şirketin genel müdürü sayın Volkan Uslu’yu başkanlık divanı olarak meclisimizde misafir etmek üzere davet etmek isteriz. Davetimize icabet ederlerse bilgilendirmelerini rica ediyoruz.” dedi.

Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren de CHP Grubunun davetini Vali Orhan Tavlı’ya ileteceğini belirtti.

Eylem Gözeldere