“Askerlik kanunu son derece önemlidir”

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, askerlik kanunu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

6 ay mı- 12 ay mı- bedelli sürekli mi olacak soruları yanıt bulmaya, yavaş yavaş netleşmeye başladı. Milyonlarca vatandaşı doğrudan ilgilendiren gelişmelerinden başında gelen askerlik kanunu hakkında Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan açıklamalarda bulundu.

Turan yapmış olduğu paylaşımda, “Askerlik Kanunu, 1927 tarihli, 92 yıllık bir kanun. Neredeyse bir asır sonra köklü, sivil bir değişiklik yapılıyor. Çalışmalar uzun süredir devam ediyor. Genel Kurul görüşmeleri başladı ancak yasayı mahiyetinden dolayı siyasal bir mutabakatla çıkartmak son derece önemli…

Bugün de Milli Savunma Bakanımız partileri ziyaret ederek, yasaya ilişkin detaylı bilgiler verdi. Temennimiz gelecek hafta yasanın hızlı bir şekilde görüşülmesini sağlamaktır. Türkiye’nin ortak değeri askerlik gibi bir konuda daha hassas davranmak zorundayız. Burada tam mutabakatın sağlanması tabi ki diğer konulardan çok daha önemli… Her türlü katkıya açık olmakla beraber, kanun teklifimizin içtüzük gereği görüşmelerine Salı günü devam edeceğiz” dedi.

Tunahan Ünsal

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com