İsmail Işık : “Amaçları hizmet etmek değil, rant sağlamak!”

Biga Belediyesi önceki dönem CHP’li Belediye Başkanı İsmail Işık, 31 Mart seçimleri sonrası ilk kez basının karşısına geçerek çarpıcı açıklamalar yaptı. Işık, AK Partili mevcut yönetimi rant sağlamakla suçlayarak “Bu arkadaşların siyaset yapmaktaki asıl amaçları hizmet üretmek değildir. Karşı tarafı karalamak ve kendilerine rant sağlamaktır!” şeklinde konuştu.

Biga’nın önceki dönem CHP’li Belediye Başkanı İsmail Işık, parti üyeleriyle birlikte yaptığı basın açıklamasında Biga’nın yeni belediye başkanı AK Partili Bülent Erdoğan ve kadrosunu topa tuttu. Görevde kaldığı 5 yıl boyunca en onur şekilde Biga’ya hizmet ettiğini belirten Işık, yeni yönetiminse amacının rant sağlamak olduğunu söyleyerek oldukça çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte, Işık’ın açıklamalarından satırbaşları:

“Örnek gösterilen bir ilçe olduk”

“Biz 5 yıllık görev süremiz sonunda, çevremizdeki ilçeler arasında örnek gösterilen bir ilçe olduk. Biga’ya dışarıdan gelenler, Biga’da yaşayanlar ve dışarıda yaşayan Bigalılar, Biga’ya her geldiklerinde Biga’daki değişimi ve gelişimi olumlu yönde gördüler. Çevremizdeki ilçelerde de ‘Biga gibi’ denmeye başladı. Biga bir çekim merkezi haline geldi. Artık insanlar Biga’ dan gitmek yerine, Biga’ ya gelmeye başladılar ve bizim yönetimimizde olan Biga Belediyesi’nin buna çok ciddi katkısı olmuştur. Biz 5 yıl boyunca hiç kimseyi dışlamadık, siyasi düşüncesine bakarak iş ve işlem gerçekleştirmedik. Biz Biga’nın neye ihtiyacı varsa onları tespit ettik ve yerine getirdik.”

“Biga Belediyesine siyaset bulaşmıştır”

Bütün sosyal medya paylaşımlarında ve belediyeye giden gelen arkadaşlarımızdan duyduğumuz kadarıyla Biga Belediyesi’ne 12 Nisan tarihi itibariyle siyaset bulaşmıştır. Mevcut belediye başkanı kendi açıklamasında belediye çalışanlarının tedirgin olduğunu ifade ediyor. Belediye çalışanları neden tedirgin olsun ki! Her gün birilerinin görev yerleri değiştiriliyor. Farklı farklı açıklamalar yapılıyor. Belediyede çalışan arkadaşlar da bundan ciddi derecede tedirginler, rahatsızlar. İş üretilememesini buna bağlıyorlar. Bunu çözecek olan kim. Arkadaşları rahatsız etmeyin, onlar da doğru düzgün işlerini yapsınlar. Belediyenin borçlarını çıkarmak için bile ‘Ramazan geldi’, ’23 Nisan oldu’, ’19 Mayıs oldu’ gibi bahaneler ürettiler. Bunlar çok tabi yönetememenin bir göstergesidir.”

“Belediyeyi 89 milyon lirayla devrettik”

“1 Nisan günü Biga Belediyesi’nin borcu, her şey dahil; 89 milyon 629 bin lira. Bunun 43 milyon lirası uzun vadeli borç. 18 yıla kadar vadeleri var. Altyapı yatırımları, Şehir Parkı, Kapalı Pazaryeri gibi büyük yatırımlarımız bu uzun vadeli kredilerle gerçekleştirildi. Bunların içerisinde Belediyenin Biga esnafına olan borcu, 6-7 milyon lira civarındadır ve bunlar sürekli olan borçlardır.”

“Kuruyemişi dahi Balıkesir’den alıyorlar”

“Bir de diyorlar ki ‘Biz Biga’daki firmalardan alışveriş yapacağız.’ Bir kuruyemiş firması var. Çanakkale’deki tek üreticisi Biga’da. Şehir Parkı’na kuruyemiş veriyordu. Göreve gelir gelmez o adamı oradan çıkardılar. Balıkesir’den kuruyemiş almaya başladılar. Bizim Biga’da olup da dışarıdan aldığımız hiçbir şey olmamıştır. Biga’da varsa Biga’dan ve sırayla alınmıştır.

“Bigaspor AKP’nin mi arka bahçesi olacak?”

“Bigaspor’a da geniş yer verdiler basın açıklamasında. Bigaspor hepimizin gözbebeği. Çok da başarılı bir şekilde devam ediyor. 2 yıldan beri Bölgesel Amatör Lig’de ses getirdi. Bigaspor’u CHP’nin arka bahçesi olmakla itham ediyor. Mustafa Durak arkadaşımız burada. Ocak ayında AKP Mustafa Durak’a belediye meclis üyeliği adaylığı teklif etti. Mustafa Durak AKP’den aday olmayınca Bigaspor CHP’nin arka bahçesi olmuş. Peki, o zaman AKP’den adaylığı kabul etseydi, AKP’nin mi arka bahçesi olacaktı?”WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com