Otobüslerdeki ‘takip ekranı’ hatası neden düzeltilmiyor?

Çanakkale’de şehir içi ulaşımı sağlayan pek çok otobüsün takip ekran sistemi düzgün çalışmıyor. Böyle olunca da otobüse binen vatandaş, hangi durakta olduğunu, varacağı yere kaç durak kaldığını ekrandan takip edemiyor. Buna rağmen ise hala hiçbir yetkili gerekli düzenlemeleri yapmış değil.

Çanakkalelilerin ulaşım çilesi, her geçen gün yeni bir boyut kazanıyor. Duraklardaki ‘akıllı sistem’lerin bir türlü yeterince akıllı olamaması, sürekli hata vererek ‘Çanakkale Belediyesi’ yazan tabiri caizse ‘mavi ekran’a evrilmesi, vatandaş için zaten oldukça can sıkıcı.

‘Hangi duraktayım?’ sorunsalı

Bir türlü düzgün çalışmayan durak ekranları, gelmek bilmeyen otobüsler derken asıl sorunun ise otobüse binmekle başlaması, apayrı bir mevzu. Çünkü otobüslerde vatandaşların duraklarla ilgili bilgilendirmeleri takip etmesi gereken ekran, ya çok sık olarak arızalanıyor ya da hiç çalışmıyor.

Özellikle yaşlı vatandaşlar ve şehri pek bilmeyenler için oldukça önemli olan bu sistemin, bir anca düzeltilmesi ise tüm şehir halkının ortak temennisi…

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com