Havadan denetimler sürüyor

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından havadan helikopterle trafik denetimi faaliyetlerine devam ediliyor.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’nın haberine göre sorumluluk bölgesinde 8 Haziran 2019 günü 13.30-15.30 saatleri arasında havadan helikopterle trafik denetimi faaliyeti yapılıyor. Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bu kapsamda “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi maksadıyla, havadan trafik denetimi için görevlendirilen Mİ-17 genel maksat helikopteri ile sağ şeritte veya uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme/makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama/park etme” konularında havadan denetim yapılmıştır. Denetim esnasında sürücülere emniyetli bir sürüş için mola vermenin önemi anlatılmış ve sürücüler Ramazan Bayramı tatili dönüşünde trafik kurallarına uymaları, yorgun ve uykusuz bir şekilde yolculuk yapmamaları konusunda ikaz edilmiştir.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca altıncısı yapılan havadan denetim faaliyeti için Eceabat İlçesi Kilitbahir yol kontrol noktası, Gelibolu İlçesi Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yol kontrol noktası ile Lapseki İlçesi Umurbey İl yolu yol kontrol noktalarında yapılmış olup, faaliyette eş zamanlı olarak Jandarma Trafik Timleri, Polis Trafik Timleri ve Jandarma Asayiş Timleri müşterek olarak görevlendirilmiştir. Yapılan denetim sonucunda 7 araç sürücüsü hakkında 1.137,00 TL idari para cezası uygulanmıştır.”WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com