“Çanakkale’de araziler ekilemez duruma geldi”

Çanakkale Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında AK Partili Belediye Meclis üyeleri Çanakkale’ye bakanlıklarca yapılan yatırımları saydılar. Konu tarıma gelince Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay söz aldı ve “Çanakkale’de artık ekilemeyecek duruma gelen topraklar vardır” vurgusunda bulundu.

Çanakkale Belediye Meclisi’nde kentteki tarımsal faaliyetler hakkında konu açıldı. Ak Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel kentin 16 yıllık Ak Parti hükümeti süresince yatırım aldığını ve Çanakkale’nin çehresinin değiştiği hatırlattı. Tarımla ilgili yapılan yatırımlardan konu açılınca Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay söz aldı. Mutluay, “Tarımda üretim düşmüştür” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, “Çanakkale’de tarım sektörüne yapılan yatırımlardan mecliste bahsedildi. Ben hatırlatmak isterim ki 1980’li yıllarda Türkiye tarımda kendi kendine yetebilen bir ülkeyken, tarımda şimdi ciddi anlamda düşüş gerçekleşmiştir. Fındık, fıstık, üzüm gibi ürünler satın alır hale gelmiştir. Çanakkale kenti bu durumdan bir tarım kenti olarak payını almıştır. Son 5 yılda Çanakkale’de tarım üretimi düşmüş ve araziler ekilemez duruma gelmiştir” dedi.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com