Her gemi ile binlerce vatandaş yüzlerce araç

Şüphesiz ki Türkiye’nin artık en ünlü tatil mekanlarının başında gelen Bozcaada’da bayramda iyi bir sınav yaşadı. 9 günlük tatilde özellikle başta İstanbullular olmak üzere Marmara Bölgesi’nin farklı yerlerinden tatil için Bozcaada’yı seçenler özellikle arife gününden itibaren adaya yerleşmeye başladılar.

Bozcaada Belediye Başkanlığının sitesinde yapılan paylaşımda, iskelenin yukarıdan çekilen fotoğrafı paylaşıldı ve her gemi yanaştığında adaya inen araçlar gözle net bir şekilde görüldü. Her yarım saatte bir nüfusu 3 bin kişi olan adaya yüzlerce araç, binlerce vatandaş hem konaklamak için hem günü birlik akın etti.

Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, sosyal medyada her şeyi çözecek olan Bozcaada’nın ulaşım master planıdır dedi ve ekledi; “Bu bayram tatili sürecinde yine gördük ve yaşadık ki; her detayı akademik ve reel verilerle çalışılmış güçlü, çağdaş ve çevreci bir toplu taşıma organizasyonu, akabinde, araçsız bir Bozcaada…

Hayal değil, artık hepimiz için araçsız bir Bozcaada zorunluluktur. Bunu hayata geçirmeyi başardığımızda, her şey çok güzel olacak. Her gemi ile saat başında nüfusu 3 bin olan adamıza bu kadar araç giriyor, çıkıyor. Sizlerden adeta hayatı her noktada kolaylaştırmaya ve düzenlemeye uğraşan biz kamu görevlilerine destek olmanızı rica ediyoruz.”

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com