Tatil Havasında Bayram

Bu yıl, dokuz günlük tatille birlikte kutlanan Ramazan Bayramı, Çanakkale’de adeta yaz tatili havasında geçti. Kışın yorgunluğu, iş stresi ve gündelik hayatın koşuşturmacasından kaçan pek çok vatandaş kendini kumsala attı. Hem şehir içinden hem de şehir dışından gelen binlerce kişi, dokuz günlük tatilin tadını deniz, kum ve güneşle birlikte çıkarırken, böylelikle Çanakkale’nin yaz turizmine elverişli yüzü de bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.

Ramazan Bayramı, bu yıl dokuz günlük tatille birlikte kutlanınca pek çok vatandaş da kendini tatil bölgelerine attı. İki hafta sonuyla birleşen dokuz günlük tatil süresince Çanakkale de hem şehir içinden hem şehir dışından çok sayıda vatandaşın akınına uğradı.

Yeni kordona rağbet

Özellikle yeni kordon civarına akın vardı… Sıcaklıklar 31-32 dereceyi gösterince, eşini, ailesini, dostunu yanına alan vatandaşlar denizin tadını çıkardı.

Kimi kumsalda güneşlendi, kimisi denize açılarak serin sularda serinledi. Hal böyle olunca Çanakkale de deniz turizm potansiyelini gün yüzüne çıkarmış oldu…

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com