“GESTAŞ zam yapmış, bize kızıyorlar!”

Ak Parti Çanakkale teşkilatı, bayram öncesi iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar programında konuşma yapan Grup Başkanvekili Bülent Turan, belediye meclis üyelerine sayılarının az olması sebebiyle her zamankinden fazla iş düştüğünü ve soruşturup konuşmaları gerektiğini belirterek “GESTAŞ zam yapmış, bize kızıyorlar. Çanakkale Belediyesi bütün çay bahçelerine zam yapmış, bir tek haber olmuyor. Her kötülük bizden her kötülük Vali’den… Olmaz!” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) il teşkilatı bayram öncesi Kepez’deki Esnaf Kefalet Kooperatifi Liman Restorant’ta düzenlenen iftar programında bir araya geldi. Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan ile Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun da katıldığı iftar programında, Forbes dergisi tarafından “Çanakkale’nin yaşanabilir kent” seçilmesi gündeme geldi.

İl Başkanı Gültekin Yıldız’ın, İl Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Üstün, İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık’ın konuşmalarının ardından Çanakkale Milletvekilleri Jülide İskenderoğlu ve Bülent Turan birer konuşma yaptı. Başkan Yıldız da Grup Başkanvekili Turan da aynı söylemlerde bulunarak, 17 yılda Çanakkale’nin kişi başına düşen en çok yatırım alan il olduğunu kaydetti. Yaşanabilir kent seçilme nedeninin Çanakkale’ye 17 yıldır yapılan yatırımlar olduğunu belirten Turan, Çanakkale’nin merkezden ibaret olamadığını kaydetti.

“İNŞALLAH BAYRAM SONRASI ÇÖZECEĞİZ”

Turan, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Mecliste son 15 gün iki torba yasa geçti. Toplamda 30-40 madde… Askerlik kanunu geldi. Muhalefetin de bazı eleştirileri oldu. Biz de uzlaşı talebini öne çıkararak, meclisin açıldığı bayram sonrası ilk Salı günü yeni askerlik sistemini görüşmek üzere meclisi kapattık. Askerliğin tümden reformize edildiği, aynı şekilde bedelli askerliğin kalıcı olduğu, askerlik süresinin 6 aya indiği gibi birçok konuyu gündeme getirdik. Ama özellikle CHP’li arkadaşlar, güya Cumhurbaşkanına yeni bir yetki veriliyormuş gibi itiraz ettiler. Oysa Cumhurbaşkanına özel şartlar, özel durumlar olduğunda askerlik yapmama hakkı veren madde 1927’den beri var. Askerlik Kanunu içinde o yetki var. Kıbrıs’ta kullanılmış. ‘Sen çok lazımsın’ demiş ki; ‘gel askerlik yapma şu görevi yap’ demiş. Zaten bu yetki var. Kullansa, kullanırdı Cumhurbaşkanımız. Ama aynı kanuna bu maddesini koyunca, bir tartışma konusu oldu. Biz her şeye rağmen bir uzlaşı zemininde bunları aşacağımızı ve inşallah bayram sonrası çözeceğimizi düşünüyorum.

S-400’ler Türkiye’nin talep ettiği bir adım değildi. Ama Türkiye’nin hemen Güneyinde bir savaş ortamı var. Kilis’e, Antep’e dünya kadar füze atıldı. Bunun dışında son bir yıldan beri takip edin Kıbrıs’ın etrafında Cumhur İttifakı’nın AK Parti ve MHP’nin hep dikkatini çektiği konuda bir gündem oluştu. Petrol araması başta olmak üzere. Oradaki güvenlik endişesi her geçen gün artmaya başladı. Biz NATO’nun üyesi olarak F-35 savaş uçaklarını almayınca Türkiye’nin güvenliği için S-400’leri alma girişiminden bulunmak durumunda kaldık. Derdimiz kavga etmek değil. Bağcıyla uğraşmak değil, üzüm yemek. S-400 bildiğiniz gibi 2 yıldan beri görüşmeleri devam eden bir süreç. Saatte 18 bin kilometre giden dehşet bir sistem. En büyük füze imkanının olduğu bir sistem. 400 kilometre menzili olan, 185 kilometre yukarıya çıkabilen harika bir sistem. Türkiye’nin güvenliği için bunu yapmayacak da neyi yapacak Allah aşkına. Sen Suriye’de savaş içerisinde olacaksın. Sen Doğu Akdeniz’de bir savaş ortamı içerisinde olacaksın. Kendi ülkenin adımını atmayacaksın, bu olmaz. Dolayısıyla S-400’leri biz milletimizin güvenliği için değerlendiriyoruz.

“BİLİNMEYEN ADAMI BİZ MEŞHUR ETTİK, ADAM ETTİK”

Seçimler öyle oldu, böyle oldu. Halk ne derse, 23 Haziran’da karar verecek. Biz de buna saygı duyacağız. Tartışmasız bir seçim olmasını istiyoruz. Sorunsuz bir seçim olmasını istiyoruz. Halkın iradesinin yansımasındaki soru işaretleri gitsin diye YSK tarafından adım atıldı. Şu anda bunun gereği yapılıyor. Ben istiyorum ki Çanakkale’de nasıl ki biz gece gündüz çalıştık, birçok ilçemizi aldık. İstanbul Belediyesi de yatırım ve hizmet için AK Parti’ye tekrar ‘evet’ desin. Çünkü dün İstanbul’daydım. Gördüğüm bir tablo var. CHP adayının Beylikdüzü’ndeki yatırımlarına bakıldığında Binali Bey’le kıyaslama olmaz. Bu tartışılmaz. Onun dışında ben bu ülkenin evladıyım. Siyaset bir tarafa, FETÖ’süne, PKK’sına, DHKP-C’sine bir tek kelime söyleyemeyen adamın İstanbul’u yönetmemesi lazım. Bu ülkenin yoldan başka, parktan başka değerleri var. Hepsi değer ama bir tek ifadesi var mı FETÖ’ye, DHKP-C’ye, PKK’ya karşı? Aksine ‘Demirtaş’ın politikasını beğeniyorum’ diyen bir anlayış İstanbul gibi dünya kentinde bir siyasal risktir.

Hatamız şu, bilinmeyen bir adamı bizim arkadaşlarımızın stratejik yanlışlarıyla meşhur olmasını sağladık. Biz adamı adam ettik. Adam CHP adayı, biz CHP’yi Kılıçdaroğlu’ndan biliriz. Sezgin Tanrıkulu’ndan, Canan Kaftancıoğlu’ndan biliriz. Bakın hepsini geri çektiler. Nerede İl Başkanı, şu kampanyada CHP İl Başkanı var mı. Seçim bittiğinde, seçimden sonra eşbaşkan gibi beraber oturuyorlardı. Seçim var, o meşhur tweet atan İl Başkanı şu an yok oldu. Sadece adayları var. Ama o 18 günü gördük. Seçimden sonra tekrar eşbaşkan gibi bizim ezanımıza, bayrağımıza, her türlü hakareti yapan adamlar tekrar eşbaşkanlık yapacaklar. Buna izin vermeyeceklerini düşünüyorum.”

“VİDEO OYUNLARIYLA RAKİBİMİZİ KÖTÜLEMEYİ AHLAKİ BULMAYIZ”

Turan konuşmasının devamında İstanbul Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun televizyon programındaki konuşmasını keserek algı yaratmaya çalışanlara da atıfta bulundu. Turan, “Bunun için çalışırken asla adaletsizlik yapmayız. Kes, kopyala tarzı video oyunlarıyla, yanlış söylemlerle, ithamlarla rakibimizi kötülemeyi ahlaki bulmayız. Biz, adaletten vicdandan ayrılmadan muhalefetimizi yapar, eleştirimizi ortaya koyarız.” diyerek bir süre önce gündeme gelen videoyu da ahlaki bulmadığını belirtti.

Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com