At yurdu nihayet yıkılıyor

Atatürk Caddesi üzerinde, yeni kordona sıfır şekilde bulunan KYK’nın bir zamanlar erkek öğrenci yurdu olarak kullanılan, tahrip olduktan sonra bahçesinde atların cirit attığı atıl bina nihayet yıkılıyor. Yaklaşık 4 gün önce başlayan yıkım faaliyetlerinin uzun süreceği belirtilirken, KYK arazisine ne yapılacağı merak konusu oldu…

Kredi Yurtlar Kurumu’na ait yeni kordona sıfır, Atatürk Caddesi’nde bulunan eski yurt binasının geçtiğimiz günlerde yıkımına başlandı. Bir zamanlar denize sıfır konumda ve erkek  öğrenci yurdu olarak kullanılan bina, zaman içerisinde tahrip olmuş ve boşaltılmıştı. Yurt boşatıldıktan sonra zaman içerisinde atların bahçesi haline gelmiş ve arazisinde bulunan yeşillikler atlara otlak olmuştu. Geçtiğimiz günlerde o binanın yıkımına başlandı.

Yurdun bulunduğu araziye ne yapılacağını, o alanın nasıl değerlendirileceği merak konusu oldu. Yurdun bulunduğu alana ya gençlik merkezi ya da tekrardan yurt yapılacak. Proje aşamasında olan alan kamu kullanımı için tekrardan değerlendirilecek.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com