Ağadere Şehitliği Araç İstif Alanı Oldu

Tarihi Alan’da ‘Ağadere Ağır Mecruhin Hastanesi Şehitliği’ olarak yapımı tamamlanan alan, bayram tatili haftasında GESTAŞ tarafından feribot istif alanı olarak kullanılmaya başlandı.

“Ağadere Ağır Mecruhin Hastanesi Şehitliği” olarak yapımı tamamlanan ancak bir türlü hizmete açılamayan alan, bayram tatili öncesi araç toplama alanı olarak kullanılmaya başlandı. Eceabat’taki yoğunluğun yönlendirildiği 250 araçlık istif alanı için cumartesi sabah saatlerinde Çamburnu mevkii ile Ağadere mevkii arasındaki yolda kilometrelerce kuyruk oluştu.

ECEABATLI ESNAFLAR ALANA TEPKİLİ

Alanda, tatilcilerin mola vermesi ve ihtiyaçlarını karşılaması nedeniyle bayram tatili haftasını dört gözle bekleyen Eceabat ve Kilitbahir esnafı durumdan memnun olmadı. Kazançlarının engellendiğini ileri süren esnaflar, yapılan alanın kendilerini bitirme hamlesi olarak yorumladı. Feribot istif alanının da bayram sonrasında kaldırılmasını istediklerini dile getirdiler.

Eceabat iskelesinde de belediyenin girişimleriyle çift şerit olan araç yolu, bayram boyunca feribot kuyruğu için kullanılırken GESTAŞ tarafından artırılan gemi seferleri nedeniyle uzun kuyruklar oluşmadığı görüldü. İstanbul yolu Eceabat girişine konulan elektrikli tabelada ise “Eceabat yoğun Kilitbahir’e devam ediniz” yazısı dikkat çekti.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com