Pazarda beklenen normalleşme!

Kapalı pazar yerinde kurulan son cuma pazarında, sebze ve meyve fiyatları için beklenen normalleşme nihayet yaşandı. Yaz sebze ve meyveleri dahi düne kadar ateş pahasıyken tezgahlardaki rakamlar bu kez yüzleri güldürdü. Öyle ki son tabloya göre, patates ve soğanın üç kilosu 10 TL’ye alıcı bulurken, domates 3, biber 3, patlıcan ise 5 TL’ye düştü. Hal bu olunca vatandaş da bayram alışverişini, bütçesi sarsılmadan yaptı…

Ekonominin can çekiştiği zorlu bir kışın ardından, piyasalara bir türlü gelmek bilmeyen yaz, nihayet yavaş yavaş kendini hissettiriyor. Esnaf ve vatandaş da bu durumdan oldukça memnun. Keza uzun süredir özellikle yiyecek reyonlarındaki pahalılık hat safhadaydı. Patatesin ve soğanın kilosu 10 TL’ye görmüş, 12 TL fiyat bandına dayanan biberin, patlıcanın yanına yaklaşılamıyordu.

Bayram öncesi fiyatlar ‘ilaç’ gibi geldi!

Neyse ki, yazın kendini iyiden iyiye hissettirmesi nihayetinde piyasalara da yansıdı. Özellikle bayram öncesi alışverişi için pazara çıkan vatandaşlar fiyatları görünce derin bit nefes aldı. Çünkü giyecek reyonlarından önce yiyecek stantlarına uğrayan Çanakkaleli, düne kadar kilosu 10 TL’ye gören patates ve soğanın 3 kilosunun 10 TL fiyat bandında olduğunu gördü. Bununla birlikte domates, biber, patlıcan gibi yaz sebzeleri de 3-5 TL fiyat aralığında satılıyordu.

Fiyatlar yüz güldürecek cinsten olunca, vatandaşlara da bu cuma bütçeleri sarsılmadan bayram alışverişini tamamlamak düştü.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com