Çanakkale e-Ticaret ile Kalkınıyor

Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Mesleki Eğitimi Geliştirme Mali Destek Programı Kapsamında desteklediği Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin “Çanakkale e-Ticaret ile Kalkınıyor ” isimli projesi kapsamında tamamlanan laboratuarların açılış programı Vali Orhan Tavlı’nın katılımıyla yapıldı.

Çanakkale Valiliği’nin haberine göre Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla başlayan programda Vali Orhan Tavlı, Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Birgül Uyar Sarı tarafından birer konuşma yapıldı.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Orhan Tavlı, GMKA desteği ile kurulan Bilgisayar Laboratuarı, Büro Yönetimi Alanı Uygulama Atölyesi, Pazarlama Uygulama Atölyesi ve 3 Boyutlu Fotoğraf Atölyelerinin eğitime hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlere plaket verdi.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Mesleki Eğitimi Geliştirme Mali Destek Programı Kapsamında 342.923, 13 TL destek alan “Çanakkale e-Ticaret ile Kalkınıyor” projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulan Bilgisayar Laboratuarı, Büro Yönetimi Alanı Uygulama Atölyesi, Pazarlama Uygulama Atölyesi ve 3 Boyutlu Fotoğraf Atölyelerinin açılışı Vali Orhan Tavlı tarafından gerçekleştirildi.

Açılış programının ardından proje sınıflarını ziyaret eden Vali Orhan Tavlı, öğretmenlerle bir araya gelerek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfı gezerek öğrenciler bir araya gelen Vali Orhan Tavlı, Özel Eğitim sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan resim ve el işi çalışmaları sergisini gezdi.

Program sonunda Vali Orhan Tavlı, öğretmenlerle de bir araya gelerek bir süre sohbet etti.