“Mücadeleye Devam!”

Eğitim İş Çanakkale Şubesi tarafından Gezi Direnişi’nin 6. yılı dolayısıyla yapılan yazılı açıklamada mücadeleye devam mesajı verildi.

“Siyasi iktidarın hukuk tanımaz, baskıcı, yasakçı ve antidemokratik uygulamalarına karşı özgürlük ve demokrasi isteyen halkımızın kendi iradesi ile gelişen ve siyasal mücadele tarihimizdeki yerini alan Gezi Direnişi’nin üzerinden 6 yıl geçti.” diyen Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu yazılı açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi.

“2013 yılı Haziran ayında, iktidarda olduğu süre boyunca Türkiye’yi emperyalist politikalar doğrultusunda adım adım değiştirme ve dönüştürme politikası uygulayan AKP’ye karşı halkımızın birikmiş öfkesi, Taksim Gezi Parkı direnişi ile Türkiye’nin dört bir yanında sokaklara taştı.

Gezi eylemleri sırasında birçoğu ağır olmak üzere yüzlerce vatandaşımız yaralandı, yine binlerce vatandaşımız gözaltına alındı, eylemlere katıldığı gerekçesiyle yüzlerce kişi hakkında davalar açıldı. Tüm gezi şehitlerini, direnişin 6. yıl dönümünde bir kez daha saygıyla anıyoruz. Gezi direnişi ile toplumsal muhalefetini korkusuzca ortaya koyan halkımız, bugün tek adam rejimine, OHAL’in yaşam hakkı ihlallerine, faşizme ve gericiliğe ‘dur’ diyecektir.

Bugün baskıya, korku imparatorluğuna teslim olmayan, boyun eğmeyen, diz çökmeyen halkın iradesiyle ortaya çıkan direnişimizi yükseltme zamanıdır… Bugün bizim sorumluluğumuz halkın direnişle açtığı bu yolda yürümektir. Eğitim-İş olarak Türkiye’de bağımsızlık, demokrasi ve emek için yürüttüğümüz mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Bütün yasaklara, baskı ve engellemelere rağmen emek ve demokrasi mücadelemizi güçlenerek sürdüreceğiz! Bu daha başlangıç mücadeleye devam!”

Haber Merkezi