ÇTB Merkez İlçe üyeleriyle buluştu

Çanakkale Ticaret Borsası Balıkçı 286’da verdiği iftar yemeğinde kamu kurumu yöneticilerini, bürokratları, iş dünyası temsilcilerini, üyelerini, genç ve kadın girişimcilerini, eski ve yeni borsa yöneticilerini, personelini, meclis üyelerini, basın mensuplarını bir araya getirdi.

ÇTB’nin haberine göre İftar yemeğine, Vali Orhan Tavlı, Vali Yardımcıları Celil Ateşoğlu ve Ali Candan, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Emrullah Büyük, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Süha Özden, AKP İl Başkanı Gültekin Yıldız, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, İyi Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, İl Defterdarı Alpay Ekici, ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu, 26.Dönem Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, 25.Dönem Çanakkale Milletvekili ve Eski Dönem GGK Başkanı Kürşat Tuna, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan, MÜSİAD Başkanı Şerif Mutlu, BİSİAD Başkanı İsmail Özer, Biga TSO Başkan Yardımcısı Sedat Çakır, Yönetim Kurulu Üyesi ve GGK Başkan Yardımcısı Tevfik Başarır, TOBB GGK Başkanı Orçun Oktay ve GGK Üyeleri, TOBB KGK Başkanı Birce Bilici Şimşek, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Şube Müdürleri, Oda Başkanları, Kurum Müdürleri, Borsa Üyeleri, Muhasebeciler, Banka Müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

ÇTB Merkez İftar Yemeğinde ev sahipliğini, Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı C.Cem Demir, Yönetim Kurulu Üyeleri Ruhi Badem, Melih Gündoğdu, Birol Çetin, Meclis Üyeleri İzzet Arıcı, Ahmet Uzun, Vayit Tüzgen, Natık Civir, Nazmi Tok, Sinan Erdoğan, Cengiz Yanmaz, Hüseyin Ok, İsmail Saman, Sinan Yücel ve Genel Sekreter Sevcan Elver gerçekleştirdi.

Yemekte yaptığı konuşmada Türk iş dünyası olarak zor bir dönemden geçtiklerini belirten ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, “Bizler; istihdam, üretim ve ticaret teşviklerinden faydalanarak, kamu ve özel sektör el birliği içinde çalışmaya devam etmeliyiz. “Bugün yine farklı bir gündem ile de beraberiz. Bugün Çanakkale’mizde borsamızın üyesi iki güzide kuruluşumuz 2015-2017 Dönemi büyüme performansları ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi içerisine girdi.

Borsamız üyelerinden Tatlan Pazarlama Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti ve Kodak Taşımacılık Yapı Malzemeleri İnşaat Petrol Tarım Ürünleri Ticaret Ltd. Şti, firmalarımızı kutluyoruz. Çanakkale iş dünyası olarak kendileri ile gurur duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda ilimizden daha birçok firmanın bu şekilde başarılarla anılmasını temenni ediyoruz” dedi.

Tatlan Pazarlama Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti ve Kodak Taşımacılık İnşaat Petrol Tarım Ürünleri Ticaret Ltd. Şti firmaları için bir plaket töreni düzenlendi. Plaketler Vali Orhan Tavlı tarafından takdim edildi.

İftar yemeğinde bir konuşma gerçekleştiren Meclis Başkanı Abdullah Deniz “İlimizde, ülkemizde et sorunumuz oluştu. Bu sorunu çözebilmek için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Ülkemizde küçükbaş hayvan yetiştiriciliğini teşvik etmek için “herkese yeni bir küçükbaş” projesini hayata geçireceklerini açıkladı. Bizler de Sn. Valimiz Orhan Tavlı, Sayın Grup Başkan Vekilimiz Bülent Turan, Sayın Vekilimiz Jülide İskenderoğlu ile Ticaret ve Sanayi Odamız ve Borsamız işbirliğinde bunu İlimizde gerçekleştirmek için hayvancılık organize sanayi bölgesi çalışmalarımıza başladık. Borsa olarak Ezine OSB’yi çok önemsiyoruz. OSB’de yer alacak nitelikli fabrikaları, iş gücü yüksek olan katma değer yaratan, marka değeri olan fabrikaların İlimizde yer alması için çalışmaktayız.” dedi.

Törenin ardından, Müftü V. İsa Şevik Hoca tarafından mübarek Ramazan ayı dolayısıyla bir dua gerçekleştirildi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com