Yıldız’dan açıklama

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Av. Gültekin Yıldız, Bayramiç Belediyesi’nden çıkarılan 57 işçi ile ilgili olarak yazılı basın açıklaması yaptı.

AK Parti İl Başkanı Av. Gültekin Yıldız, yaptığı yazılı açıklamayla Bayramiç Belediyesi’nde iş akitleri feshedilen 57 işçi konusuna değindi. Yıldız’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Yerel seçimler sonrasında Bayramiç Belediyesinde hukuka aykırı bir şekilde işten çıkarılan 57 emekçi kardeşimiz için Hizmet İş Sendikasının düzenlemiş olduğu basın toplantısına katıldık.

Son 5 yılda yapılan hizmetlerle, Mehmet Akif Ersoy evi gibi gün yüzüne çıkarılan değerleriyle ulusal gündemde yer alan Bayramiç’imizin maalesef bugün nüfusuyla orantılandığında CHP’nin Türkiye’de en fazla belediye işçisi çıkardığı ilçe olarak ulusal basının gündeminde yer almasından duyduğumuz üzüntüyü ifade ettik.

Dile kolay 57 işçi;  57 aile,  57 eş,  babasının nafakalarını kazanıp eve dönmelerini bekleyen en az 100 çocuk demek.

Sormak istiyorum Bayramiç’in CHP’li Belediye başkanına bir gün bu çocuklardan biri karşısına geçer ve “Babamı neden Ramazan ayı gibi mukaddes bir ayda işten çıkardın, bizi neden aç bıraktın” derse ne cevap verecek? Babanı AK Partili belediye döneminde işe alındığı için işten çıkardım, yerine CHP’lileri, yandaşlarımı işe aldım mı diyecek?

O ne cevap verir bilmiyorum ama bu zulmü ne hukukun ne de vicdanların asla kabul etmeyeceğini çok iyi biliyorum.

Çalışma hürriyeti anayasa ile güvence altına alınmış olmasına rağmen,  yasalar ” İş ilişkisinde dil, ırk, renk, cinsiyet, engellilik, siyasal düşünce, felsefî inanç, din ve mezhep ve benzeri sebeplere dayalı ayrım yapılamaz. ” diye açıkça ifade etmesine rağmen siyasi saiklerle gariban işçinin ekmeğiyle oynayan, açıkça en ağır insan hakları ihlallerinden biri olan TCK’nun 122.maddesinde düzenlenen Nefret ve Ayrımcılık Suçunu işleyen Bayramiç Belediye Başkanını kınıyorum; CHP ilçe başkanı gibi davranmayı bırakıp şehrül emin olmaya, sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyorum.

Seçim döneminde “Bütün işçilere NAMUS SÖZÜ ve garanti veriyorum. Kazandığımız bir belediyede, belediye başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse gelecek beni bulacak” diyen Sayın Kılıçdaroğlu’na sözünü tekrar hatırlatıyorum.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com