İskele’de yeni düzenleme

Çanakkale’nin en işlek bölgelerinden olan İskele önünde Çanakkale Belediyesi tarafından yeni düzenlemeler yapıldı.

Kentin en işlek alanlarından olan ve her gün üzerinden yüzlerce insan ve taşıtın geçtiği İskele’nin önünde Belediye tarafından yeni düzenlemelere gidildi. Yapılan düzenlemeler neticesinde gişelerin önünde yer alan ve iskeleye paralel uzanan yaya geçidi geriye çekildi ve geçit yolun üzerinden kurtarılmış oldu. Düzenleme ile yayaların gişelerin tam önünden geçmemesi sağlanmak istenirken, gemiden çıkan ve gemiye giriş yapan araçlarında yayalar için tehlike oluşturmaması hedeflendi.

Yaya geçitlerinin geriye çekildiği alanlara platformlar konularak yayalar yaya geçitlerine yönlendirildi. Bisiklet yolu olarak ayrılan mavi şerit gişelerin önünden kaldırılarak yaya geçitlerinin olduğu alana daha geriye alınarak doğrudan bisikletlerin araçların arasından geçmesi engellendi.

Yapılan çalışmaları doğrudan takip eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, düzenlemeleri yerinde takip ederek, teknik incelemelerde bulundu.

Öte yandan Truva Turizm’in taşınacağı eski Zabıta Merkezi’nde de gözlem yapan Başkan Gökhan, İskele çevresindeki teknik incelemesini noktaladı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yapılan düzenlemeler ile ilgili, “İskele Meydanı trafiğin olduğu bir alandır. Gemiye girişler ve çıkışlar zaman zaman yoğunluk yaratabiliyor. Yaya geçitlerini biraz geriye çıkarak, güvenli bir saha oluşumunu sağladık” dedi.

Tunahan Ünsal