Daha temiz bir çevre için el ele!

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün organizasyonuyla, Dünya Çevre Günü sebebiyle 17 Burda AVM’de de çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Çeşitli okulların katıldığı ve öğrencilerin, atık malzemelerden elde ettikleri ürünleri sergiledikleri etkinlikler kapsamında hem stantlar açıldı hem de minik bir defile şovu gerçekleştirildi. Etkinliklerdeki tema ise ortaktı; daha temiz bir çevre için el ele vermek!

Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında 17 Burda AVM’de düzenlenen ve Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve şehrin önde gelen protokol üyelerinin katıldığı etkinliklerle, çevrenin doğru kullanımının önemi bir kez daha vurgulandı.

Öğretmenlerin önderliğinde ve vatandaşların da katılımıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında öğrenciler, stant açarak atık ürünlerden yaptıkları çalışmaları sergilediler. Resimler, çeşitli tablolar, biblolar ve daha pek çok ürünün sergilendiği stantların ardından ise etkinlik, öğrencilerin düzenlediği ‘defile’ ile devam etti.

Öğrenciler, üzerlerinde plastik, naylon, gazete gibi geri dönüşümü mümkün olan atıkların yer aldığı kıyafetlerle sahneye çıkarak, çevrenin doğru kullanımıyla ilgili farkındalık oluşturdu.

Esra Çanlı