ÇTSO’da Sigortacılık Haftası kutlaması

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ÇTSO) Sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren Meslek Komitesi temsilcileri 27 Mayıs- 2 Haziran 2019 tarihleri arasında kutlanacak olan “Sigorta Haftası” kapsamında farkındalık yaratmak üzere resmi ziyaretlerde bulundu.

ÇTSO’nun haberine göre 18 No’lu Meslek Komite temsilcilerinden oluşan heyette, Komite Başkanı Ferdi Acar, Başkan Yardımcısı Mustafa Kılıç, Komite ve Meclis Üyeleri Bülent Erdoğan ve Orçun Oktay, Komite Üyesi Metin Kenar ile Komite temsilcisi Seval Akbulut hazır bulundu. Heyet kutlamalara Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk koyarak başladı. Çelenk töreninin ardından, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Ünal Özcan, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İbrahim Ejder Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, Madeni İşler Odası Başkanı Fahrettin Dündar, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ayhan Engin, Bakkallar Odası ve Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir, Terziler Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Lokantacılar Odası Başkanı Selahattin İş, Marangozlar Odası Başkanı Bayram Taşyapı, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Sezai Kahraman, Oda Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ziyaret edildi.

“SAHTE SİGORTA ACENTELERİNE İZİN VERMEDEN, HİZMET ALIMINI YETKİLİ VE GÜVENİLİR ACENTELERDEN YAPMALIYIZ”

Sigorta Haftası ziyaretleri hakkında açıklama yapan Komite Başkanı Ferdi Acar; “Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odamız, Esnaf Odası Başkanlarımızın destekleri ile yanımızda olduklarını her zaman görüyor ve hissediyoruz. Odamız bünyesinde 144 adet acente faaliyet gösteriyor. Sigorta tabana yayıldıkça ve sigortalılık oranı arttıkça katılımcılar sigorta faaliyetlerinin getirisini çok daha iyi görebilmektedir. Bizler Oda Başkanları ve sektör temsilcileri olarak yetkili ve kayıtlı olarak faaliyet gösteren tüm üyelerimizin her zaman yanındayız. Onların sorunlarını dinlemek ve çözümler üretmek için bu görevlere talip olduk. Çalıştırdığımız personeller ile bölgeye ciddi beyaz yaka istihdamı sağlıyoruz. Yetkisiz acentelerden kestirilen her poliçe ile Çanakkale ekonomisine zarar verildiğini her platformda dile getiriyoruz. Bu bilinci yaygınlaştırmak üzere bilgilendirme toplantıları ve afişlerle farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Emek hırsızlığı yapan ve merdiven altı diye tabir ettiğimiz tarzda çalışan sahte acentelere itibar edilmemesi için uğraşıyoruz. Sigorta Haftası kapsamında yaptığımız ziyaretlerde de hep bunu dile getirdik ve destek istedik. Bu tarz haksız rekabet içinde olanlarla mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir.” diyerek destek veren tüm kurum temsilcilerine teşekkür etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu da “Sigorta acentesi tüm üyelerimizin haftalarını kutluyoruz. İlgili Komitemiz oldukça aktif çalışıyor. Bizde çalışmalarını her zaman destekliyoruz” dedi.