Gökhan: “Çanakkalelilerin Hepsi Cennete Layık”

Çanakkale Belediyesi’nin ve Kemalpaşa Mahallesi Muhtarlığı’nın ortaklaşa düzenlediği geleneksel mahalle iftarında önceki akşam kentliler bir araya geldi. İftar programı sonunda konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, vefat edenleri rahmetle yad ederken Çanakkaleli hemşerilerinin hepsinin cennete layık olduğunu belirtti.

Değirmenlik Sokak ve Kemalyeri Sokak’ta düzenlenen iftara CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ve eşi Özen Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, Çanakkale Belediyesi meclis üyeleri, Kemalpaşa Mahalle Muhtarı Leyla Gürel, mahalle sakinleri ve vatandaşlar katıldı. Kemalpaşa Mahallesi sakinleri her yıl olduğu gibi bu yıl da dualar eşliğinde, birlik ve beraberliğin huzuruyla iftarlarını yaptı.

Yemeğin sonunda edilen duanın ardından mahalle sakinlerine konuşan Gökhan, “Geçen sene aramızda olup da bu sene aramızda olamayan, Hakk’ın rahmetine kavuşanlara da bu vesileyle rahmet dileyelim. Mekanları cennet olsun inşallah. Çünkü Çanakkaleli hemşerilerimin hepsi cennete layıktır. O bakımdan bu noktada bunu da ifade etmek istiyorum. Başka bir güzellik var. Geçen yıl aramızda olmayan, bu yıl aramızda olan bebeklerimiz var. Onlara da hoş geldin kentimize diyorum. Seneye de burada hep beraber iftar yapmayı Allah bize nasip etsin. Sağlık ve sıhhat içerisinde olalım.” dedi.

“KOMŞUSU AÇKEN TOK YATMAMALIYIZ”

Gökhan, konuşmasının devamında israf konusuna da dikkat çekerken “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum itibariyle çok önemli… İsraf yapmayacağız, tasarruf yapacağız ve dayanışma içerisinde olacağız. Fakire, fukaraya destek olacağız. Ramazan ayı zaten yardımlaşma, barış ayıdır. Komşusu açken tok yatmamalıyız. İslam dünyasındaki çocuklar açlıktan ölüyorsa bir tane ekmeği az yemeliyiz. Dayanışma budur. Allah’a şükrederken bunları da düşünmeliyiz. Dua da yetmez, icraat önemli icraat! Yetimi kollama ve paylaşma noktasında çok dikkatli olmamız gerektiğini düşünüyorum. Önümüzdeki hafta Ramazan Bayramı’na ulaşıyoruz. Hep beraber çoluğunuzla çocuğunuzla sağlık ve sıhhat içerisinde bayrama ulaşmanızı diliyorum. Neşe içerisinde mutluluk içerisinde geçirmeyi diliyorum.” diye konuştu.

Belediye meclisi üyelerinin de mahalle sakinleri ile birlikte farklı noktalarda oturarak iftar yapması dikkat çekti.

Eylem Gözeldere