Tekvandoculardan Müdür Alp’e ziyaret

Çeşitli şampiyonalarda Çanakkale’yi başarıyla temsil eden tekvandocular ve Tekvando İl Temsilcisi Hasan Altunışık, Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp’i makamında ziyaret etti.

Değişik şampiyonalarda başarı elde eden tekvandocular ve teknik heyet Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp’i makamında ziyaret etti. Başarılı sporcuları tebrik ederek teşvik amaçlı çeşitli hediyeler veren İl Müdürü Alp, sporculara desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi. Tekvando İl Temsilcisi Hasan Altunışık da Müdür Alp’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Çanakkale Tekvando İl Temsilcisi Hasan Altunışık sporcuların değişik şampiyonalarda elde etmiş oldukları başarıları şöyle değerlendirdi:

“Okul sporlarının 2019 yılı faaliyet programında yer alan Okullar arası Yıldızlar Türkiye Tekvando Şampiyonası 05-07 Nisan 2019 tarihleri arasında Konya’da yapıldı. Şampiyonaya yoğun bir katılım vardı.  Şampiyonaya katılan 41 ilin arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Balıkesir gibi metropol illerde vardı. Çanakkale Gazi Ortaokulu öğrencisi ve Anafartalar Spor Kulübümüzün başarılı sporcusu İrem Dinç, yıldızlar kategorisi 37 kg’da çoğu maçlarını nakavtla alarak final maçına çıktı. Final maçında da kıyasıya mücadele devam etti ve sporcumuz İrem final maçını ’da alarak Türkiye Şampiyonu oldu.

“İrem çok yetenekli bir sporcumuz, kendisinden bu şampiyonadan şampiyonluk bekliyorduk, sporcumuz gereğini yerine getirerek final maçına çıktı ve zorlu olan final maçını da alarak Türkiye şampiyonu olmayı başardı. Şimdi önümüzdeki maçlara daha iyi hazırlanacağız. Ve bu yıl yıldızlarda hem Avrupa hem de Dünya şampiyonası var, inşallah bu yıl Dünya ve Avrupa şampiyonalarına katılmak için var gücümüzle çalışacağız. İrem daha 2005 doğumlu sporcumuz yani 2019 yılında yıldızlar kategorisinde daha birçok şampiyonalara katılabilecek. İrem ile çok çalışıyoruz bu fırsatları değerlendireceğiz, çünkü sporcumuzdan çok daha büyük başarılar beklemekteyiz.

Çanakkaleli sporcularımız Zeynep Taşkın ve Defne Özmen Uluslararası Tekvando Şampiyonasında Türkiye’yi ve Çanakkale’mizi en iyi şekilde temsil ederek Uluslararası tekvando ikincisi oldular.

“Dünya Tekvando Federasyonunun 2019 yılı Faaliyet Programında yer alan Uluslararası Turkish Open Açık Tekvando Şampiyonası 13-16 Şubat 2019 tarihleri arasında Antalya Belek’te yapıldı. 54 Ülkeden 1700 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği şampiyonaya yoğun ilgi ve katılım vardı.  Bu katılımcı ülkeler arasında tekvando camiasının en güçlü ülkeleri Kore, İran ve Rusya gibi ülkeler katıldı ve onların sporcuları ile şampiyon olabilmek için var güçleriyle hünerlerini ortaya koydular. Türkiye olarak yapılan bu şampiyonada 166 madalya alarak aslan payını almayı başardık ve zirveye yükselerek Türkün gücünü göstermiş olduk.

Ülkemizi ve Çanakkale’mizi temsil eden Zeynep Taşkın, 49 kg da gençler kategorisinde tatemiye çıkan sporcumuz şampiyonada mükemmel maçlar ortaya koydu.  Zeynep Rus ve Kazakistan gibi zorlu rakiplerini yenerek 4 maç almayı başardı finalde Alman rakibine yenilerek uluslararası ikinciliği elde etmeyi başardı. Yine Çanakkale’mizin Türkiye şampiyonu başarılı sporcularımızdan 55 kiloda yıldızlarda yarışan Defne ÖZMEN yaşının daha küçük olmasına rağmen kendinden daha büyük sporcularla ortaya koymuş olduğu mükemmel maçlarla yapılan bu şampiyonada Uluslararası ikinciliği elde ederek Ülkemizi ve Çanakkale’mizi en iyi şekilde temsil ettiler.

Ayrıca “Türkiye Tekvando Federasyonunun 2019 yılı Faaliyet Programında yer alan Gençler Tekvando Türkiye Şampiyonası 15-20 Ocak 2019 tarihleri arasında Konya’da yapıldı. 74 ilden 2200 sporcu iştirak ettiği şampiyonaya yoğun bir ilgi ve katılım vardı.

Ülkemizin ve Çanakkale’mizim gururu, Avrupa şampiyonu sporcumuz, 49 kg da yarışan Zeynep Taşkın, yapılan şampiyonada mükemmel maçlar ortaya koydu. 15-20 Ocak tarihlerinde Konya da düzenlenen Gençler Türkiye Şampiyonası’nda, kategorisinde 131 sporcu bulunan Zeynep, beş maçını nakavt olmak kaydıyla 7 maç alarak Türkiye şampiyonu oldu ve altın madalyayı almayı başardı. Milli sporcumuz Zeynep bu yıl yapılacak olan Avrupa Tekvando Şampiyonasına katılma hakkını aralamış oldu.”