Klavye kahramanı CHP’liler

YSK tarafından iptal edilip yenilenmesi kararı alınan İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı seçimleri için sosyal medyada üstünlüğü elinde bulunduran CHP, sandık başlarına avukat bulamıyor. Hukukçuların ‘Her sandığa bir avukat’ sloganı da boş çıktı.

Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi yetkililerinden alınan bilgiye göre şimdiye kadar sosyal medyada paylaşılanların aksine sadece 4 ismin başvuruda bulunduğu öğrenildi. CHP’den Belediye Meclis üyesi, seçilen isimlerin bile başvuruda bulunmadığı ileri sürüldü. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter Vekilliği görevini başarıyla sürdüren Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in de Avukat olduğu düşünülürse konunun ayrı bir önem arz ettiği dile getirilebilir.

Kısacası sosyal medyada klavye kahramanlığı yapan CHP’li ve gönül veren hukukçular, iş ciddiye binip sorumluluk almak sırası geldiğinde, kahramanlıkları sosyal medyada paylaşım yapmanın ötesine geçemiyor. Parti tabanından yapılan yorumlarda, ‘Avukat arkadaşların parti organlarına seçilmek için ortaya koydukları yarışın, ideolojiden değil, ranttan kaynaklandığını sanıyoruz” dediler.

Öte yandan CHP yönetimleri de kendilerine müracaat eden olursa hemen İstanbul teşkilatları ve Genel merkezle görev dağılımına gidileceğini belirttiler.

Güngör Yıldız