Başkan Gökhan Cumhuriyet’ten Seslendi

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Ege’de yazdığı köşe yazısıyla yurttaşlara seslendi. Gökhan, “Barış’ın Kenti Çanakkale” başlığı altında yazdığı yazıda şehrin ekonomik, sosyal ve kültürel pek çok dinamiğine değinerek “Her şeyin çok güzel olacağına inancım tam” mesajı verdi.

Cumhuriyet Ege’de kaleme aldığı köşe yazısıyla önemli noktalara değinen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, sözlerini “Barış’ın Kenti Çanakkale” başlığı adı altında yayımladı. Gökhan, yazısında “Göreve geldiğim günden bu yana, tüm değerlerini korumak, geliştirmek ve potansiyellerini gün yüzüne çıkarmak amacı ile Çanakkale’yi; 7’den 70’e tüm hemşerilerimize özgürce yaşayabilecekleri, konforu yüksek, yaşanılır kent haline getirdik. Belediyeciliğin doğumdan ölüme, hiç bitmeyen bir hizmet süreci olduğunun bilinciyle, çalışmalarımızın temelinde insan, doğa başta olmak üzere tüm canlılara, tarihe ve kültüre saygı vardı” ifadeleriyle yöneticilik anlayışına değinerek, devamında ise şu sözlere yer verdi:

“Yeni bir dönem için kolları sıvadık”

“Belediye başkanlığı görevimin 17. yılında ise yine Çanakkalemize yakışacak yeni projelerimizle, katılımcı anlayışımız gereği kentlilerimiz ve onların değerli görüşleriyle yeni bir dönem için kolları sıvadık. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşulları da göz önünde bulundurarak, bir tarım kenti olan Çanakkale’de üretimin daha da güçlendirilmesine, üretici ile tüketicinin karşılıklı ve ortak fayda sağlamasına imkân yaratmak adına kentimizde tarım, temiz enerji gibi çeşitli kooperatifçilik faaliyetlerinin gelişmesine yoğunlaşacağız.”

“Her şeyin çok güzel olacağına inancımla…”

“Troia’sının rüzgârı, Kazdağı’nın göknarı, boğazının serin suları, Mustafa Kemal Atatürk ve binlerce şehidimizin cesareti ve azmine tanıklık etmiş kutsal topraklarıyla eşsiz bir kent olan “Barışın Kenti Çanakkalemiz”e bir gün siz tüm değerli dostlarımızı bekliyor, her şeyin çok güzel olacağına inancımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullanarak 23 Haziran İstanbul Seçimler’ine de gönderme yaptı.