Yemekler Başkan Zileli’den

Ramazan ayı boyunca Eceabat Belediyesi ev sahipliğinde, yardımseverlerin desteğiyle düzenlenen iftarlara ilgi yoğun oluyor. Dün de Turkcell’in destekleriyle düzenlenen iftara yaklaşık bin kişilik katılım gerçekleştirildi.

Sevgi, birlik ve bereket ayı olarak bilinen Ramazan’da belediyeler de iftar organizasyonları düzenliyor. Dün Eceabat Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen iftarın sponsoru Turkcell oldu. Düzenlediği ney dinletisi ve ilahilerle de iftara katılanlara keyifli saatler yaşattı. Türkiye turuna çıkan Turkcell, 30 gün boyunca tam 45 ilde 180 bin kişiye ulaşmayı planlıyor.

Ramazan boyunca farklı sponsorların desteğiyle düzenlenen iftar programlarında Eceabat Belediyesi’nin personeli gönüllü olarak görev alırken, Başkan Saim Zileli ve eşi Nazan Zileli de misafirlere yemek dağıtımına yardımcı oluyor. Çoğu zaman yerel esnafın ve hayırseverlerin destek verdiği iftarlardan Eceabat halkı da çok memnun olduğunu belirtiyor.

Çok sayıda vatandaşın da ilgi gösterdiği önceki günkü iftara, İyi Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Sulhaddin Aksakallı ile İyi Parti İlçe Başkanı Cengiz Aylıkçı da katıldı. Aynı masada oturan başkanların, rakip partilerde olmalarına rağmen Ramazan ayının birlik ve beraberlik ruhuna uygun olarak birlikte iftarını yapması dikkat çekti.

Yemekleri dağıtan görevlilere yardımcı olan Zileli, iftarını da vatandaşların masasına oturarak yaptı.

Eylem Gözeldere