Kardeşlerini sevindirdiler

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ezine Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, ilçedeki Uluköy İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören 114 öğrenci için bayramlık kampanyası düzenledi.

ÇOMÜ Ezine Meslek Yüksekokulu’nun haberine göre Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, Dr. Öğr. Üyesi Hicran Özlem Ilgın koordinatörlüğünde başlatılan ve Uluköy İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören 114 öğrencinin yararlandığı bayramlık kampanyasını başarıyla tamamladı.

Kampanya kapsamında 9 köyden taşımalı ve Uluköy merkez olmak üzere 10 köyden toplanarak bir araya gelerek Uluköy İlköğretim’de eğitimlerine devam eden minikler üniversiteli ablalarının, abilerinin ellerinden bayramlıklarını teslim aldı.

Her bir çocuğun ismine özenle paketlenerek hazırlanan hediyeler Uluköy İlköğretim’in bahçesinde düzenlenen etkinlikle miniklere dağıtıldı. Etkinliğe Uluköy İlköğretim Müdürü Erkan Zileli ve öğretmenlerinin yanı sıra Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Bilge Çavuşgil Köse ve Öğr. Gör. Övgü Demiral da katıldı. Okul bahçesinde bayram sevinci yaşayan minikler Ezine Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle toplu fotoğraf çektirdikten sonra okul bahçesinde oyunlar oynadı. Okulun flama ve bayrak ihtiyaçlarının da karşılandığı kampanyada çalışan öğrenciler, duydukları sevinci dile getirerek daha nice projelerde çalışmak için heyecanlandıklarını dile getirdiler.

Önümüzdeki günlerde okulun boya, badana, bakım, onarım çalışmalarında da yer almak isteyen öğrenciler sosyal sorumluluğun en güzel örneğini minik kardeşleriyle yaşamaya fırsat bulurken, minikler için de unutulmaz bir güne şahitlik ettiler.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com