Borsa’da Bilgilendirme Toplantısı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ve Çanakkale Ticaret Borsası işbirliğinde düzenlenen IPARD II-6. Çağrı Bilgilendirme Toplantısı, Borsa Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Çanakkale Ticaret Borsası’nın haberine göre Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın teşrifleriyle, Çanakkale Ticaret Borsası ve TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğü işbirliğinde, 23 Mayıs 2019 Perşembe günü IPARD II Programı Altıncı Başvuru Çağrı İlanı kapsamında geniş katılımlı bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Çanakkale Ticaret Borsası Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Orhan Tavlı, Vali Yardımcısı Tahir Şahin, Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Akgül, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Temiz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Ünal Özcan, Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer, KOSGEB Müdürü Barış Alural, GMKA İl Koordinatörü Recai Başaran, OSB Başkanı Kayhan Öcal, Arı Yetiştiricileri Birlik Başkanı Cahit İleri, Oda Borsa Üyeleri, Çanakkale’deki üreticiler, Kooperatif Başkanları muhtarlar, TKDK ve GMKA uzmanları ve danışman firmalar katıldı.

Bilindiği üzere TKDK, 8 Mayıs 2019 tarihinde Altıncı Başvuru Çağrı İlanına çıkmıştı. Başvuru kabulüne ilişkin bu çağrı, IPARD Programı 2014-2020 dönemi kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgilidir ve “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme (302)” tedbiri kapsamındaki başvurular kabul edilecek.

Kurum tanıtımını içeren sinevizyon gösterisi ile başlayan toplantıda açılış konuşmaları Meclis Başkanı Abdullah Deniz ve Çanakkale Valisi Orhan Tavlı tarafından gerçekleştirildi.

Toplantıda TKDK İl Koordinatörü Hasan İskender, 6. Başvuru Çağrı Döneminde destek verilecek, “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme (302)” sektörü ve 5. Başvuru Çağrı Dönemi kapsamında hali hazırda başvuru kabul işlemleri devam eden “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101)” ile “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar (103)” hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgi verdi.

Soruların cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com