Sır – Bölüm Üç

Sabah ilk iş telefona sarıldım.

-Efendim.

+Merhaba Yaman hemen konuya giriyorum.

-Dinliyorum.

+Eğer benim öykülerime göre cinayetler işlenmeye devam edecekse bir sonraki kurban  bir foto model olacaktır.

-Hahaha. Sakin ol Suzan. Bu sadece bir ihtimal. Ülkedeki bütün fotomodellere koruma polisi veremeyiz.

Bir an için bu meseleyi fazladan büyüttüğümü, paranoya yaptığımı düşündüm. “Peki görüşürüz” dedim ve telefonu kapattım.

1 Hafta Sonra

Seri katil meselesini kafamdan atmak üzereydim ki ülkeyi sarsan son dakika haberini gördüm. “Ünlü model Nesi Peker öldürüldü!”.

Twitter kullanıp Nesi Peker’in adını duymayan bir kişi olması imkansız. Diyelim ki twitter kullanmıyorsunuz diğer sosyal medya ağlarında videolarına, sansasyonel açıklamalarına ve hareketlerine rast gelmemeniz -neredeyse- imkansız.

Takip ettiğim haber kaynağının canlı yayını açtım.

“Evet sayın seyirciler az önce de belirttiğimiz gibi ünlü model Nesi Peker öldürüldü. Polisten alınan ilk bilgilere göre Nesi Peker’in cesedi Belgrad Ormanı’nda sabah sporu yapan bir vatandaş tarafından bulundu. Yanımızda Nesi Peker’in yakın arkadaşlarından hepinizinde tanıdığı bir yüz Gonca Gizem bulunuyor. Gonca hanım başınız sağolsun öncelikle. Ne hissediyorsunuz? Neler düşünüyorsunuz?

Gonca Gizem            : Yaa çok üzgünüm. Şu an iğnelerle ayakta duruyorum. Nesi benim canımdı biz çok yakındık onunla yani et tırnak gibiydik. Çok çok çok üzüldüm. Umarım sorumlular bir an önce cezasını alır. Artık daha fazla kadın ölümü olsun istemiyoruz. Kadın cinayetleri son bulsun istiyoruz.”

Muhabir         : Sayın Gonca Gizem en son ne zaman görüştünüz kendisi ile?

Gonca Gizem : 3-4 ay önce bir gece kulübünde denk geldik. Ayak üstü görüştük. Birbirimizi ne çok özlediğimizden falan bahsettik. Yakında yayınlanacak olan albümümle ilgili konuştuk. Çok heyecanla beklediğini söyledi kendisi.

 Muhabir         : Albümde Nesi Peker için bir şarkı olacak mı?

Gonca Gizem            : Şarkıları yazma işiyle menajerim ilgileniyor. Daha doğrusu menajerim şarkıları yazan kişilerle ilgileniyor onlar Nesi için bir şeyler hissedip yazarlarsa seve seve okurum tabi.

Muhabir         : Gonca Gizem teşekkür ederiz daha fazla yormak istemiyoruz sizi zaten bitkin gözüküyorsunuz. Evet sayın seyirciler gelişmelerle karşınızda olacağız. Söz merkezde.

Sinirden ağlamak istedim. İçimdeki şeytan kötülük fısıldamaya başladı kulağıma. “Asıl öldürülmesi gereken bu aptalmış” dedim birden.

Sonra ağlamaya başladım uzunca bir süre dizlerimi karnıma çekmiş bir biçimde ağladım. Nefes almakta zorlanıyordum. Hıçkıra hıçkıra ağlarken bir yandan yüksek sesli düşünmeye başladım.

“Yazdığım şeylerden dolayı birileri canından oluyor ve ben televizyonda gördüğüm başka birinin öldürülmesinin daha doğru olacağını düşünüyorum! Ne için? Daha güzel bir dünya için mi? Suçun günahın olmadığı bir gezegeni suçluluk duygusundan kaçamayan ben mi düşlüyorum?”

O gün ağlamalarım devam ederken uykuya daldım. Uyandığımda kendi kendime söz verdim. Düşleyeceğim ama gerçekten bana ait olan düşler olacak bunlar, gerçekten benim düşleyebildiklerim olacak. Çünkü düşler sadece onu düşleyebilenler tarafından yaratılır.