Korkunç cinayetle ilgili 6 şüpheli tutuklandı

Geçtiğimiz günlerde Gökçeada’da meydana gelen korkunç cinayet kan dondurmuştu. Bugün konuyla ilgili olduğu tespit edilen 6 kişi tutuklandı.

Geçtiğimiz günlerde Gökçeada’da 1933 doğumlu Zafir Pınar isimli bir vatandaş elleri ve ayakları plastik kelepçe ile bağlı bir şekilde cansız bulunmuştu. Olayla ilgili Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından basın açıklamasında bulunuldu.

Açıklamada, “13 Mayıs’ta Gökçeada ilçemizde, 1933 doğumlu Zafir Pınar isimli vatandaşımızın kasten öldürülmesi olayı ile ilgili olarak, Gökçeada Cumhuriyet Savcılığımızca başlatılan soruşturma kapsamında, olay yerinde elleri ve ayakları plastik kelepçe ile bağlı şekilde bulunan maktülün ölü muayenesi yapılıp, kesin ölüm nedeninin tespiti ve diğer ayrıntılı tıbbi incelemelerinin yapılması için Adli Tıp Kurumu Bursa Grup Bakanlığına intikal ettirilmiştir.

Olayın failleri oldukları değerlendirilen ve haklarında yeterli delil bulunan 6 şüpheli bugün gözaltına alınmış, şüphelilerin konutlarında yaptırılan aramada maktulden aldıkları değerlendirilen bir miktar euro ve TL cinsinden para, ziynet eşyası, plastik kelepçeler ve maktule ait bir kısım şahsi eşyalar ele geçirilmiş olup soruşturma titiz bir şekilde devam ettirilmektedir” cümleleri yer aldı.

Şüpheliler, yapılan soruşturmanın ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber Merkezi