Vali Tavlı’dan Biga OSB’de firmalara ziyaret

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) koordinasyonunda Biga OSB’deki firmalara ziyaretlerde bulundu.

Çanakkale İŞKUR’un haberine göre İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında ve İŞKUR İl Müdürlüğü koordinasyonunda Çanakkale’nin Biga ilçesi Organize Sanayi Bölgesinde çeşitli sektörlerde faaliyette olan firmalara Çanakkale Valisi Orhan Tavlı başkanlığında ziyaretlerde bulunuldu.

Vali Orhan Tavlı’ya; Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Ticaret Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Biga Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Fersan, Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, SGK İl Müdürü Hilmi Ercan, Biga İŞKUR ve SGK Müdürleri eşlik etti

Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan ‘‘Ziyaret ettiğimiz firmalar 50 ile 150 arasında işçi istihdam etmektedirler. Hem işverenlerimiz hem de işçilerimiz ziyaret edilerek ilçemize, ilimize ve ülkemize yarattıkları katma değerin önemine vurgu yapıldı. Firmalarımız e-ticaret üzerinden Avrupa ülkelerine, Balkanlara, ABD’ye ve Türki Cumhuriyetlerine önemli ölçüde ihracat yapmaktalar.’’ açıklamasında bulundu.

Ziyaret programında Aysa Demir, Çavuşköylü Cam, Güremen Orman Ürünleri, Duyar El Aletleri, Decortie Bilişim ve Çeksan Demir şirketlerinin yetkililerine İstihdam Seferberliği 2019 çalışmaları, istihdam teşvikleri, işbaşı eğitim programları, kısa çalışma ödeneği başta olmak üzere İŞKUR’un tüm faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldı.