“Bizim dinimiz en akıl dolu dindir”

Çanakkale Belediyesi’nin her Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlediği mahalle iftarlarının bu sene ilki İsmetpaşa Mahallesi’nde gerçekleşti. Gerçekleşen mahalle iftarında yüzlerce Çanakkaleli aynı anda oruçlarını açtılar. Başkan Gökhan İslam âlemi hakkında değerlendirmelerde bulunurken, konuşmasında üretim vurgusunda bulundu.

Çanakkale’de yüzlerce vatandaşı bir araya getiren iftar yemekleri Çanakkale Belediyesince bu sene tekrar başladı. Mahalle iftarlarının ilki geçtiğimiz günlerde İsmetpaşa Mahallesi’nde Papatya Sokak’ta yapıldı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Belediye Meclisi üyelerinin de katıldığı iftar yemeğinde Başkan yemek sonunda konuşmada bulundu.

“Bizim dinimiz en akıl dolu dindir”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Bizim dinimiz en son din ve en akıl dolu dindir. Yardımlaşmayı emreder, dayanışmayı emreder ve aç olan komşunun bulunduğu noktada doymamayı emreder. Biz ne yapıyoruz, maalesef elimizdeki nimetleri İslam ülkeleri için söylüyorum, kendi menfaatlerimiz ve kendi çıkarlarımız için kullanıyoruz.

“Üretimle ilgili planlarımız var”

Onun için Türkiye’de biz mutlaka ve mutlaka üretim yapmak zorundayız, paylaşmak zorundayız, israf etmemek zorundayız, yatırım yapmak zorundayız ve gençlerimize, çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamalıyız. Onun için var gücümüzle çalışacağız. Burada bizde kendimizde, yerel yönetimde elimizden ne geliyorsa sonuna kadar yapmaya hazırız. Üretimle ilgili projelerimiz ve planlarımız var. Gençlerde işsizlik yüzde 26’lara dayandı. 4 çocuktan birisi işsiz. Öyle bir psikolojidir ki bu, aileye, gence, akrabaya derttir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kaynakları, bir bu kadar nüfusu daha refah içinde yaşatmaya imkan tanır. Biz bunu iyi değerlendiremiyoruz. Yöneticileri iyi izlemeliyiz. Kaynakları kim nasıl kullanıyor, incelemeliyiz.

Ben bu vesileyle inşallah en kısa zamanda ülkemizin daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. İnşallah bu ay buna vesile olsun. Dualarımız bunun için olsun” dedi.

Tunahan Ünsal