LÖSEV İyilikler Tırı Çanakkale’deydi

Anadolu’ya Tır Dolusu LÖSEV Yardımı Projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında ihtiyacı olan lösemili ve kanserli ailelere yardımlarını ulaştıran LÖSEV İyilik Tırı, Çanakkale’de ailelere iyilik ve umut dağıttı.

LÖSEV’in haberine göre Güney Marmara için yola çıkan LÖSEV Yardım Tırı, Bilecik ve Bursa ve Bandırma’nın ardından Çanakkale’de kayıtlı aileleri ile buluştu. Kuru gıdadan temizlik malzemesine, kırmızı et ve et ürünlerinden tekstile, kırtasiyeden oyuncağa kadar, her biri halkın bağışları olan çok çeşitli ürünlerin yer aldığı tırdan aileler ihtiyaçlarını seçme imkânı buldu.

Çanakkale Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen LÖSEV İyilikler Tırı etkinliğinde lösemili çocuklar masal kahramanlarıyla eğlendi. Çanakkale Dans Akademisi’nin maskelerle yaptıkları dans gösterisi büyük beğeni topladı.

LÖSEV Tırı ile en uzak şehirlerden en uzak köylere ulaşıp oradaki lösemili ve kanserli çocukların yüzünü güldüren proje Çanakkale’den sonra Ankara’da LÖSEV’e kayıtlı lösemili çocuklara ve ailelerine yardımlar ulaştırmaya devam edecek.