Muhtar Başaran’dan Göğüsgeren’e ziyaret

Bayramiç’in Çaldağ köyü muhtarı Şadiye Başaran, İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren’i makamında ziyaret ederek, köyün sorunları hakkında meclis başkanını bilgilendirdi.

Bayramiç Çaldağ köy muhtarı Şadiye Başaran, İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren’i makamında ziyaert etti. Köyün genel sorunlarını Meclis Başkanı Göğüsgeren ile paylaşan muhtar, özellikle çevre temizliği konusundaki hassasiyetini dile getirdi. Muhtar Başaran, Çaldağ köy sınırları içinde yer alan Kebrene Antik Kenti için çalışmaların başlatılması isteğini de dile getirdi.

Kadın muhtarların sayısının artmasının kentin gelişimi için önemine dikkat çeken Meclis Başkanı Göğüsgeren “Şadiye Başaran Muhtarımız, Çaldağ’ın bugüne kadarki muhtarları içerisinde Kebrene Antik Kenti’ni dile getiren ilk muhtarımızdır. Bunda da kadınlara has bakış açısının önemi büyüktür. Bu antik kent, bölgemiz tarihi açısından çok önemli. Bu konuyu sayın Valimiz ile görüştüm. Sayın Valimiz Orhan Tavlı turizmi konusunda duyarlı ve ilgili bir insan. Konuyla ilgili olarak araştırma çalışmalarına başlanacağını kendisi tarafıma iletti.” Dedi.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com