En özel etkinlik…

Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan yılsonu sergisi büyük beğeni topladı.

Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfı Öğrencileri tarafından dün saat 10.30’da okulda sergi açıldı. Açılan sergide özel örencilerden olan Recep Hoda ve Tuğba Arıcan’ın hazırlamış oldukları sergi büyük beğeni topladı. Sergide ayrıca Mehmet Akif Ersoy Ticaret Meslek Lisesi’nin özel eğitim sınıfı öğrencilerinin eserleri de yer aldı. Sergi büyük beğeni toplarken, düzenlenen etkinliğe, Çanakkale Belediye Başkanvekili olarak Birten Sarıbaş, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ise Şube Müdürü İbrahim Fırat katıldı.

“Öğrencilerimiz her geçen gün kendilerini geliştiriyorlar”

Etkinlikle ilgili Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Ergun Şen, “Okulumuza ait Özel Eğitim sınıfımızın iki öğrencisi var. Recep ve Tuğba’mız bizim biricik öğrencilerimiz… Onların bu yıl içerisinde üretmiş oldukları Resim ve İş Uygulama Dersleri’nde ürettikleri eserleri bugün sergiye açtık. Kendileri makine başına oturup bu eserleri ortaya çıkartıyorlar. Recep iki yıldır dikiş makinesi kullanırken, Tuğba ise örgü işlerine kendisini bir hayli ilerletti. Kendi azimleri bu konuda çok önemli ama diğer taraftan öğretmen arkadaşlarımızı da kutluyorum. Bu sabır gerektiren bir iş ve her geçen gün çocuklarımız kendilerini geliştiriyorlar” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com