Empati maçına ‘gözleri bağlı’ çıktılar

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen ‘empati’ maçında Altınokta Körler Futbol Kulübü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü personeli futbol maçı yaptı. Farkındalık yaratmak adına düzenlenen müsabakada futbolcular, gözlerini siyah bantla kapatarak sahaya çıktılar.

Çanakkale Altınokta Körler Kulübü,  10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, 6 Nokta Körler Futbol Kulübü’nün görme engelli futbolcuları ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü personeli, ‘empati’ maçı düzenledi.

Sentetik çim sahada gerçekleştirilen müsabaka öncesi konuşan Gençlik Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp; “Arkadaşlar farkındalık yaratmak adına bize maç teklifinde bulundular. Rakibimiz çok güçlü olduğu için personelimizin içerisindeki sportif eğitim uzmanlarını seçtik” şeklinde konuşurken, Çanakkale Altınokta Körler Kulübü Başkanı Hayrettin Karabıyık ise “Bundan sonra, amacımız her ay bir kurumla maç yaparak empati maçlarını arttırmak” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından sahaya çıkan oyuncular, gözlerini siyah bantla kapatarak sahaya çıktılar ve zilli top kullandılar. Saha kenarında bulunan personelce oyuncular yönlendirilirken, ortaya oldukça ilginç anlar çıktı. Düzenlenen müsabakanın neticesinde ise eşitlik bozulmadı ve maç 0-0 sona erdi.

Esra Çanlı