Türkiye Belediyeler Birliği Üyeleri Belirlendi

Türkiye Belediyeler Birliği toplantısı dün, Parion Otel’de Belediye Başkanı Ülgür Gökhan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı esnasında yapılan gizli oylama ile Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin ve Biga Belediyesi Meclis Üyesi Ünal Tekeli asil üyeliğe, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun ve Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ise yedek üyeliğe seçildi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan başkanlığında düzenlenen Türkiye Belediyeler Birliği meclis üye seçimi Parion Otel’de gerçekleştirildi. Çanakkale’yi temsil edecek meclis üyeleri seçildiği toplantı öncesi konuşan Ülgür Gökhan “Bu 5 yılda bir seçimlerden sonra bir kere yapılan bir delegasyon seçimi tespiti için bir araya geldik.  Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’ne delegasyon seçeceğiz. 3 tane belediye başkanı, bir tane meclis üyesi, 2 tane yedek belediye başkanı olarak bu seçimi yapacağız. Türkiye Belediyeler Birliği aslında faydalı bir birlik. Bu birlik sayesinde sunulan pek çok imkan var, onları inceleyerek bundan faydalanmak mümkün. Dolayısıyla bu noktada bu birlikten hepimiz olabildiğince faydalanmanın yollarını bulmalıyız” dedi.

Gökhan, sonucun hayırlı olmasını umarak sözlerine şöyle devam etti: “İl Belediye Başkanı olarak şunu da belirtmek istiyorum, burada sonuçta hepimiz kendi bulunduğumuz yöredeki insanlara hizmet ediyoruz. Ama bunların hepsi Çanakkalelidir. Çan da Çanakkale’dir, Ayvacık da Çanakkale’dir, Gökçeada da Çanakkale’dir. Dolayısıyla bizlerin dayanışması söz konusu olmalıdır.”

Gökhan, konuşmasının ardından ise ilçelerini temsilen AK Partili belediye başkanları toplantıya katılmadığı için nüfus çoğunluğuna göre Çan ve Gelibolu’nun belediye başkanlarının yer aldığı divandan, oylamanın başladığını duyurdu.

5 asil 2 yedek üye seçildi

Ve yapılan gizli oylama neticesinde asil adaylardan Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan ve Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin 141 oy, Biga Belediyesi Meclis Üyesi Ünal Tekeli ise 129 oy aldı. Yedek üyeler listesinde bulunan Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun ve Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ise 140’ar oy aldılar.

Meclisin doğal üyesi olan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, oylamanın ardından toplantıyı sonlandırdı.

Esra Çanlı